کلاس آواز

SINGING CLASSES

کلاس‌های آموزش خوانندگی یکی از پرطرفدارترین دوره‌هایی است که در مجموعه رایمند برگزار می‌شود. در این دوره‌ها هنرجویان بر اساس سلیقه و نوع صدای خود، سبک مورد نظرشان را پیدا کرده و زیر نظر بهترین اساتید آواز، این هنر زیبا و شنیدنی را به صورت آکادمیک فرا می‌گیرند. در ادامه این پست بیشتر در مورد سبک‌های مختلف آوازخوانی، شرایط شرکت در کلاس‌های آواز مجموعه رایمند و در نهایت تمرینات صداسازی صحبت می‌کنیم.

یک خواننده درحال خواندن و نواختن گیتار

خوانندگی نیز تقریبا مانند تمام هنرهای دیگر به چند سبک مختلف تقسیم می‌شود. از بین این سبک‌های متنوع، پاپ، کلاسیک، ایرانی و تلفیقی 4 سبک پرطرفدار آوازخوانی محسوب می‌شوند.

کلاس آواز کلاسیک

اصطلاح “موسیقی کلاسیک” با شکل‌گیری ژانر یا سبک جدیدی از موسیقی توسط آهنگسازان معروفی مانند باخ برای اولین بار در اوایل قرن نوزدهم میلادی وارد فرهنگ لغت موسیقی شد. بیشتر آثاری که از نظر فنی در این دسته جای می‌گیرند؛ قابلیت اجرا به صورت انفرادی را ندارند و باید گروهی از نوازندگان در قالب ارکستر آنها را بنوازند. برای خوانندگی به این سبک شما باید تکنیک‌های بیشتری را نسبت به موسیقی پاپ فرا گرفته و مهارت بیشتری در کنترل صدای خود داشته باشید. با این وجود اگر از علاقمندان به موسیقی آرامش‌بخش کلاسیک هستید و می‌خواهید مثل یک خواننده حرفه‌ای قطعات کلاسیک معروف را اجرا کنید؛ نیازمند شرکت در دوره‌های تخصصی کلاس آواز کلاسیک هستید. در رایمند می‌توانید زیر نظر بهترین اساتید موسیقی کلاسیک در این دوره‌های تخصصی شرکت کنید.

کلاس آواز ایرانی

 موسیقی اصیل ایرانی دارای 7 دستگاه و 5 آواز است که هر کدام از آنها توالی از پرده‌های مختلف موسیقی بوده و تنوع بالایی را در این سبک ایجاد کرده‌اند. اساتید مجموعه رایمند در دوره‌های آموزش آواز ایرانی این آکادمی به هنرجو آموزش می‌دهند که چطور به شکلی صحیح و کاملا دقیق روی 5 آواز مسلط شده و بتواند در 7 دستگاه مختلف موسیقی ایرانی آواز بخواند. در این دوره با استفاده از شیوه هدفمند و دقیق یاد می‌گیرید که چطور و به کمک چه تمرینانی می‌توانید صدای خود را متناسب با المان‌های سبک موسیقی ایرانی پرورش داده و تحریرهای زیبا و ظریف این سبک را با صدای خود اجرا کنید. به علاقمندان به موسیقی ایرانی که شیفته خوانندگی هستند توصیه می‌کنیم که در این کلاس‌ها شرکت کرده تا بتوانند مهارت‌های خود در اجرای قطعات اصیل و زیبای ایرانی را تقویت کنند.

سبک های خوانندگی

Singing Style

Pop & Classic

تصویر یک گیتار الکتریک مشکی رنگ

کلاس آواز پاپ

پاپ در واقع سبکی از موسیقی است که عموم مردم آن را می‌پسندند و طرفداران زیادی در بین این قشر دارد. این ژانر از موسیقی در دهه 50 میلادی شکل گرفت و تا ده سال بعد از آن به عنوان بخشی از موسیقی راک اند رول محسوب می‎‌شد. بسیاری از آهنگ‌های محبوب و پرطرفدار امروزی و تک آهنگ‌هایی که جزء آثار موفق و پرفروش یا همان تاپ تن‌ها در دنیای موسیقی شناخته می‌شوند در این ژانر جای می‌گیرند. در کلاس آواز پاپ مجموعه رایمند تکنیک‌های خوانندگی به سبک موسیقی پاپ به هنرجو آموزش داده می‌شود. بعد از اتمام موفقیت‌آمیز این دوره شما می‌توانید تقریبا تمامی آثار جدید پاپ را به سادگی و بدون مشکل بخوانید.

کلاس آواز تلفیقی

موسیقی تلفیقی در واقع به ژانری از موسیقی گفته می‌شود که زاییده ترکیب دو سبک مختلف موسیقی است. بنابراین می‌توان گفت که با وجود سبک‌های مختلف در دنیای موسیقی، موسیقی تلفیقی از انواع مختلفی تشکیل شده است. به عنوان مثال پاپ ایرانی یک نوع موسیقی تلفیقی است که حاصل ترکیب سبک پاپ و موسیقی اصیل ایرانی است. به طور کلی این ژانر موسیقی طرفداران بسیاری دارد و در ایران با استقبال بسیاری به خصوص در میان هنرجویان جوان مواجه شده است. اگر می‌خواهید قطعاتی که در ژانر پاپ ایرانی یا راک ایرانی که دو زیرمجموعه پرطرفدار از موسیقی تلفیقی هستند را به درستی بخوانید و تکنیک‌های ریز و درشت آن را بیاموزید؛ حتما باید در دوره‌های آموزش کلاس آواز تلفیقی آکادمی رایمند شرکت کنید. ما در این دوره‌ها به زبان ساده به هنرجویان آموزش می‌دهیم که چطور با استفاده از تکنیک‌های خوانندگی به دو سبک مجزا، آثار تلفیقی جذابی را اجرا کنند.

شرایط و مدت زمان دوره آواز

Period of time

مدت زمان یادگیری خوانندگی

قطعه ای استخــــــوان ســــوراخ شده که متعلق به دوران انسان نئاندرتال می باشد به عنوان قدیـــــمی ترین سازه بادی کشف شده است.

برای شرکت در دوره‌‌ها و کلاس‌های آواز مجموعه رایمند نیازمند برآورده کردن هیچ شرط و شروطی ندارید. در واقع شرکت در این دوره‌ها نه محدودیت سنی دارد و نه نیاز به آشنایی قبلی. بنابراین شما با هر سطح دانشی و در هر سنی که هستید می‌توانید با شرکت در این کلاس‌ها، آوازخوانی به سبک مورد علاقه خود را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید. این دوره‌های در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته زیر نظر اساتید مجرب و حرفه‌ای برگزار می‌شوند. از آنجایی که کلاس‌های آواز در این مجموعه به صورت خصوصی است؛ مدت زمان اتمام هر دوره بستگی به میزان تمرین و استعداد هنرجو دارد

پنل اول

توضیحات پنل اول
تومان 100
ماهیانه
  • ویژگی اول

پنل اول

توضیحات پنل اول
تومان 100
ماهیانه
  • ویژگی اول

پنل اول

توضیحات پنل اول
تومان 100
ماهیانه
  • ویژگی اول

تمرینات صداسازی

صداسازی به تمرینات خاصی گفته می‌شود که برای پرورش و تربیت صدا کاربرد دارند. شما می‌توانید با استفاده از این تمرینات ساده اما موثر، صدای خود را به بهترین شیوه آماده آوازخوانی کنید. یکی از مباحث اصلی که در کلاس‌های آواز آموزشگاه رایمند به هنرجو آموزش داده می‌شود همین تمرینات است.
گرم کردن صدا: در این تمرین شما باید بتوانید آوای نتی که می‌شنوید را به همان صورت درآورید. به این ترتیب حنجره گرم و آماده آوازخوانی می‌شود.
تمرین آوای آ: آوای آ تقریبا در تمام ژانرهای آواز از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین خاطر بیشتر از سایر آواها باید تقویت شود. برای تمرین این آوا نوک زبان‌تان را به دندان‌های پایینی بچسبانید و سعی کنید صدای حرف آ را با حنجره خود ایجاد کنید.
تمرین آوای وی و سی: با استفاده از این دو تمرین نواحی تولید صدا در حنجره تقویت می‌شود. وقتی سعی می‌کنید آوای وی را تولید کنید؛ صدا پایین‌تر و به سمت سینه می‌آید و وقتی آوای سی را تولید می‌کنید؛ صدا به سمت صورت می‌آید. به این ترتیب دو ناحیه مهم تولید صدا در حنجره تقویت می‌شود.
تمرین آوای ma- mo – me – mi – ya: با استفاده از این تمرین و خارج کردن آواهای ما و مو از حنجره یاد می‌گیرید که چطور صدای جذابی داشته باشید. برای اجرای دقیق این آواها باید بدانید که دقیقا باید به کجای گلو و حنجره فشار وارد کنید.
این تمرینات در کنار چند تکنیک دیگر، روش‌های بسیار موثری هستند که به کمک آنها می‌توانید صدای خود را تقویت و دلنشین کنید. این نکته مهم را فراموش نکنید که برای یادگیری این تکنیک‌های ویژه و خاص و کسب موفقیت در هنر آوازخوانی، شرکت در کلاس‌های تخصصی بیش از هر چیز می‌تواند به شما کمک کند.

گالری و ویدیو

MULTIMEDIA