کلاس آموزش گیتار پاپ

Pop Guitar

بهترین کلاس آموزش گیتار پاپ

ساز گیتار به سبک پاپ

یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که به عنوان هنرجوی موسیقی باید بگیرید نوع سازی است که قرار است نواختن آن را به عنوان ساز تخصصی خود بیاموزید. این موضوع در مورد سازهایی مانند گیتار که چندین مدل مختلف دارند بسیار با اهمیت‌تر می‌شود. گیتار از آن دسته سازهای بسیار متنوع است که انتخاب هر مدل آن، دریچه‌ای متفاوت را به روی شما باز می‌کند. گیتار پاپ، کلاسیک، آکوستیک و الکتریک 4 مدل از انواع متنوع گیتار هستند. ما در این پست بیشتر قصد داریم در مورد کلاس گیتار پاپ، تاریخچه ساخت این ساز و تفاوت آن با گیتار الکتریک صحبت کنیم.

ساز گوشنواز برای مردم

The popular Instrument

تفاوت گیتار پاپ و گیتار الکتریک

گیتار پاپ که در واقع بیشتر به نوعی از ژانر موسیقی اشاره دارد که با همان آموزش گیتار کلاسیک نواخته می‌شود؛ تفاوت‌هایی با گیتار الکتریک دارد. این تفاوت‌ها را در این بخش از 5 جهت بررسی کرده‌ایم.

جنس سیم‌ها

بارزترین تفاوت بین این دو نوع گیتار در جنس سیم‌های آنهاست. در ساخت گیتار پاپ از سیم‌های نایلونی استفاده می‌کنند؛ در حالی که گیتارهای آکوستیک و الکتریک دارای سیم‌های فولادی هستند. سیم‌های نایلونی در مقایسه با سیم‌های فولادی صدای گرم‌تر و پرتری تولید می‌کنند و هنگام نواختن ساز نوک انگشتان را زیاد اذیت نمی‌کنند. بنابراین برخی از هنرجویان مبتدی با وجود اینکه هدف‌شان یادگیری گیتار الکتریک است؛ برای شروع دوره آموزشی خود گیتار پاپ یا همان کلاسیک را انتخاب می‌کنند. سیم‌ها در گیتار الکتریک تاثیر کمتری بر روی صدای کلی ساز دارند؛ زیرا صدای آموزش گیتار الکتریک می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند نوع آمپلی، تنظیمات آن، پدال‌ها و دیگر تنظیمات باشد.

روش تولید صدا

صدای نت‌ها در گیتارهای کلاسیک و آکوستیک به یک شیوه تولید و تقویت می‌شود. در این دو مدل گیتار ارتعاش سیم‌ها باعث می‌شود که موجی در بدنه توخالی گیتار طنین انداز شود و فرکانس خاصی از صدا را پخش کند. اما گیتارهای الکتریک دارای پیکاپ‌های مغناطیسی هستند که زیر سیم‌های فولادی قرار می‌گیرند. هنگامی که سیم‌ها می‌لرزند؛ پیکاپ‌ها انرژی مغناطیسی را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کنند و سپس این سیگنال از طریق یک کابل از گیتار به یک آمپلی هدایت می‌شود. بنابراین بدون وجود آمپلی نمی‌توانید صدای گیتار الکتریک را بشنوید.

قیمت

شاید مهم‌ترین تفاوت این دو نوع گیتار قیمت آنها باشد. به طور کلی گیتار الکتریک گران‌تر از گیتار پاپ است؛ زیرا اجزای الکتریکی و فلزی بیشتری دارد. ناگفته نماند که برای شنیدن نت‌هایی که با گیتار الکتریک می‌نوازید؛ به یک آمپلی فایر نیز نیاز دارید.

سبک گیتار

گیتار پاپ یکی از آن سازهایی است که ممکن است صدای آن را در بسیاری از قطعات موسیقی به خصوص قطعات پاپ شنیده باشد؛ اما از گیتار الکتریک بیشتر در ژانرهایی مانند جاز، بلوز، سول، فانک، پاپ، راک، کانتری و حتی متال استفاده می‌شود. گیتار الکتریک از گیتار پاپ تطبیق‌پذیرتر است.

شکل و اندازه

 

گیتارها در اشکال و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. قاعده کلی در ساخت گیتارهای کلاسیک یا همان پاپ و آکوستیک این است که هر چه اندازه آنها بزرگ‌تر باشد؛ صدای‌شان نیز بلندتر و کامل‌تر خواهد بود. از طرف دیگر گیتارهای آکوستیک دارای اشکال مختلفی هستند که هر کدام از نظر اندازه و شکل بدنه با دیگری متفاوت است. ابعاد بدنه ساز در گیتار الکتریک به اندازه ابعاد ساز در گیتار پاپ بر روی صدای ساز تاثیر نمی گذارد. به همین خاطر گیتار الکتریک را می‌توان در ابعاد و اشکال مختلف تولید کرد.

تاريخچه ساز گیتار پاپ

DEPARTMENT

pop

در آغاز قرن هجدهم، ژاکوب اتو با ایجاد تغییراتی اساسی در گیتارهای آن زمان، این ساز را به یک ساز 6 سیمه تبدیل کرد. علاوه بر این، تغییری در کوک مدرن و نحوه نواختن آن و همچنین تغییراتی در ساختار ساز به وجود آورد که این ساز را به گیتار کلاسیک یا همان پاپ امروزی تبدیل کرده است. در سال 1850 میلادی آنتونیو تورس ژورادو اولین گیتار اسپانیایی را ساخت. در قرن نوزدهم گیتار کم کم تبدیل به یک ساز کنسرتی شد و با وارد شدن به ایالات متحده و تجربه تغییراتی در ساختار خود، به فرم دیگری از خود تبدیل شد که امروزه ما آن را به نام آموزش گیتار فلامنکو می‌شناسیم. در آغاز قرن بیستم، این ساز به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین سازها در سطح جهانی شناخته شد و طرفداران بسیاری را پیدا کرد. گیتار پاپ سازی است که به طور کامل از چوب ساخته می‌شود. ماهون، رز هندی، صنوبر، سرو کانادایی، سرو، آبنوس و کاج از جمله درختانی هستند که از چوب تنه آنها می‌توان گیتارهای پاپ بسیار باکیفیتی را تولید کرد.

هزینه کلاس گیتار پاپ

ما در آکادمی رایمند تعرفه‌های بسیار منصفانه‌ای را به عنوان شهریه کلاس اموزش گیتار پاپ برای هنرجویان در نظر گرفته‌ایم. بنابراین برای شرکت در دوره‌های آموزشی این ساز پرطرفدار نیازی نیست نگران شهریه باشید. از آنجایی که دوره‌های آموزشی در این مجموعه به صورت ترمیک طراحی شده‌اند؛ نیازی نیست که شهریه کامل را یکجا پرداخت کنید. بلکه با شروع هر ترم فقط نیاز دارید شهریه همان ترم را بپردازید.

روش آموزش گیتار ترمیک پاپ

 

یکی از نکات مهمی که در آموزش موسیقی غربی باید به آن توجه شود؛ آهستگی و پیوستگی آموزش است. بر همین اساس اساتید ما در مجموعه رایمند، دوره‌های آموزش ترمیک را برنامه‌ریزی و طراحی کرده‌اند. بر اساس این سیستم آموزشی، کل دوره و مباحثی که باید برای تبدیل شدن به یک نوازنده حرفه‌ای در گیتار پاپ بیاموزید به چند بخش جزئی‌تر تقسیم شده و هر بخش در یک ترم آموزش داده می‌شود. به این ترتیب دیگر نیازی نیست که حجم زیادی از اطلاعات را یکجا دریافت کرده و استرس فراموش کردن آنها را داشته باشید. با این تکنیک، هر جلسه و در مجموع هر ترم فقط آنچه که در برنامه آموزشی استاد تعیین شده است را می‌آموزید و کم کم و گام به گام وارد مباحث دشوار و پیچیده خواهید شد. بنابراین با شرکت در دوره ترمیک کلاس گیتار پاپ دیگر به دلیل حجم زیاد دروس خسته نمی‌شوید و آموزش را رها نخواهید کرد. 

موسیقی کلاسیک در دوره‌های مختلف، حالت و الگوهای متفاوتی داشته است و بر این مبنا، به دوران کهن (تا انتهای قرن پنجم میلادی)، دوران اولیه (ابتدای قرن ششم تا انتهای قرن شانزدهم که محدوده‌های سده‌های میانه یا قرون وسطی و رنسانس را شامل می‌شود)، دوران قواعد مشترک (ابتدای قرن هفدهم تا ابتدای قرن بیستم که محدوده‌های باروک، گالانت، کلاسیک و رمانتیک را در بر می‌گیرد) و موسیقی معاصر (از ابتدای قرن بیستم تا امروز) تقسیم‌بندی می‌شود.

آموزش گیتار پاپ

MUSIC COURSES CLASSICAL.

کلاس ترمیک گیتار پاپ

دوره اول

توضیحات
  • 10 جلسه خصوصی
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه

دوره دوم

توضیحات
  • 4 جلسه خصوصی
  • 1 ماهه
  • 30 دقیقه

دوره سوم

توضیحات
  • آنلاین
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه
داده ای یافت نشد

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *