کلاس آموزش پیانو برای کودکان

piano for kids

کلاس آموزش پیانو برای کودکان

آموزش پیانو به هنرجویان خردسال به خصوص به کودکان زیر ۵ سال، یک چالش منحصربه‌فرد است. بسیاری از مدرسین پیانو ۵ سالگی را رایج‌ترین و بهترین سن برای شروع یادگیری پیانو به عنوان یک نوازنده مبتدی می‌دانند. اما به طور کلی سن مناسب برای یادگیری پیانو به عوامل متعددی دارد. اگر می‌خواهید فرزندتان را در کلاس آموزش پیانو کودک ثبت‌نام کنید؛ جهت دریافت اطلاعات تکمیلی بیشتر در مورد آموزش پیانو به خردسالان با آموزشگاه موسیقی رایمند تا انتهای این مقاله همراه شوید.

یک ساز برای کودکان 3سال به بالا

An instrument for children 3 years and older

مزایای آموزش پیانو به کودکان

Teaching

piano to children

آشنایی کودک قبل از رسیدن به سن مدرسه با دنیای زیبای موسیقی، فواید زیادی برای رشد او دارد. تحقیقات نشان داده‌اند که کودکانی که با موسیقی بزرگ می‌شوند و از همان سنین پایین نوازندگی یک ساز را آغاز می‌کنند؛ در فاکتورهایی مانند نظم، حافظه، توجه و مهارت فنی نسبت به همسالان خود بهتر عمل می‌کنند. از بین تمام آموزش سازهایی مانند آموزش گیتار، آموزش ویلن و… که می‌توانید برای به کودک خود انتخاب‌شان کنید؛ پیانو به دلیل محبوبیت و دسترسی راحت گزینه معقول‌تری است. پیانو به‌عنوان پایه‌ای عالی برای یادگیری تمام اصول موسیقیایی مانند انواع ریتم و گام عمل می‌کند. بسیاری از نوازندگان، از نواختن پیانو کار خود را شروع کرده‌اند؛ حتی افرادی که بعدها به سراغ سازهای دیگری رفته‌اند. یادگیری پیانو می‌تواند به غیر از پیانیست شدن کودک‌تان به او کمک کند تا در زمینه‌های دیگری مانند آهنگسازی، مربیگری آواز یا موسیقی درمانگر نیز مهارت بالایی کسب کند.
از دیگر مزایای آموزش پیانو کودک می‌توان به بهبود عملکرد شناختی، حافظه، هماهنگی و مهارت‌های حرکتی در او اشاره کرد. نوازندگی پیانو به خردسالان کمک می‌کند که مهارت‌های اجتماعی خود را با برقراری ارتباط در کلاس و افزایش اعتماد به نفس‌شان بهبود دهند. همانطور که می‌دانید این روزها اکثر کودکان برای پر کردن اوقات فراغت خود به سراغ بازی‌های کامپیوتری و موبایل می‌روند. تحقیقات اثبات کرده‌اند که این تفریحات می‌تواند برای مغز و جسم کودک مضرات زیادی را به دنبال داشته باشد. بنابراین اگر به فکر این هستید که اوقات فراغت کودک خود را با فعالیت‌های مفید پر کنید؛ حتما شرکت در دوره‌های آموزش پیانو کودک را در برنامه روزانه او بگنجانید. شروع یادگیری این ساز از هر سنی که باشد؛ می‌تواند فواید بسیاری را برای فرزند شما به دنبال داشته باشد.

ویژگی‌های کلاس پیانو مناسب کودکان

درگیر کردن توجه، تمرکز و قوه تخیل کودک به مدت سی دقیقه بر روی انجام یک کار خاص می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. این موضوع حتی در مورد فعالیت‌هایی مانند فشار دادن دکمه‌های پیانو و درآوردن صدای این ساز که می‌تواند بسیار او را هیجان‌زده کند نیز صدق می‌کند. در واقع این سن پایین کودک است که تمرکز کردن را برای او دشوار می‌کند. بنابراین برای آموزش موسیقی کودکان مانند نوازندگی پیانو به هنرجویانی که سن پایینی دارند؛ باید از روش‌های درستی مانند ارف استفاده کرد. بهترین و مناسب‌ترین روش آموزش پیانو کودک شرکت در کلاس‌هایی است که به همین منظور طراحی شده‌اند. در این کلاس‌ها، نکات جزئی و بسیار مهمی حین آموزش در نظر گرفته می‌شود که روی میزان و سرعت یادگیری کودکان تاثیر بسیاری دارد.
به عنوان مثال اساتید متخصص ما در آکادمی رایمند قبل از شروع کلاس، موقعیت نشستن کودک پشت پیانو را بررسی می‌کنند. کودک برای اینکه راحت باشد و بتواند بدون فشار و حواس‌پرتی دروس را یاد بگیرد باید در ارتفاع مناسبی پشت پیانو بنشیند. همچنین گذاشتن یک چهارپایه کوچک برای کودکان کوچک که بتوانند پاهای خود را روی آن قرار دهند نیز بسیار مفید است. آویزان شدن پاها می‌تواند منجر به تاب خوردن و بی‌قراری پا شود. راحت نشستن پشت پیانو باعث می‌شود که تمرکز و قدرت یادگیری هنرجویان خردسال بهبود پیدا کند. اساتید آموزشگاه موسیقی رایمند با توجه به این نکات ظریف و استفاده از متد آموزشی استاندارد، به ما کمک می‌کنند که بهترین و باکیفیت‌ترین دوره‌های آموزش پیانو کودک را در تهران برگزار کنیم.

PIANO COURSES FOR KIDS

CLASSICAL

وکتور انواع ساز ویالن

بهترین سن برای آموزش پیانو به کودکان

بسیاری از کودکان از سنین پایین به سمت پیانو کشیده می‌شوند و تمایل به فشار دادن کلیدهای این ساز و تولید صداهای مختلف دارند. نواختن پیانو برای کودکان کار آسان و سرگرم‌کننده‌ای است. ضمن اینکه آن‌ها می‌توانند با فشار دادن دکمه‌های مختلف، صداهای متفاوت و جذابی را تولید کنند. جدا از بحث نواختن پیانو به عنوان یک فعالیت سرگرم‌کننده، بسیاری از والدینی که می‌خواهند فرزندشان یک پیانیست حرفه‌ای شود اغلب به این موضوع فکر می‌کنند که از چه سنی باید آموزش پیانو را برای او شروع کنند؟ درست است که هنرجویان علاقمند تقریبا در هر سنی می‌توانند نواختن پیانو را یاد بگیرند؛ اما بهترین سن برای یادگیری تخصصی این ساز به عوامل مختلفی بستگی دارد که برای هر هنرجو منحصربه‌فرد هستند.
اما به طور کلی بهترین سن برای شرکت در کلاس آموزش پیانو کودک معمولا بین سنین ۶ تا ۹ سالگی است. تفاوت هنرجویانی که در ابتدا و انتهای این طیف قرار دارند نیز سرعت یادگیری آن‌هاست. البته کسب مهارت در نوازندگی پیانو بستگی به توانایی فردی کودک نیز دارد. بنابراین گاهی پیش می‌آید که یک کودک زیر سن ۵ سال، خیلی بهتر و سریع‌تر از یک کودک ۹ساله نواختن پیانو را بیاموزد. مثال ساده از این دسته از کودکان موتزارت است که نوازندگی پیانو را از ۳ سالگی شروع کرد و در همان سنین پایین به یکی از معروف‌ترین نوازندگان پیانو در جهان تبدیل شد. بنابراین برای اینکه پاسخ شفافی به این سوال بدهید باید یک جلسه در کلاس ثبت‌نام کرده تا استاد بتواند با سنجش توانایی‌های کودک، آمادگی او برای شروع یادگیری را بررسی کند.

هزینه تدریس پیانو کودکان

شهریه شرکت در کلاس آموزش پیانو کودک به صورت جلسه‌ای محاسبه می‌شود. بنابراین هرچقدر سرعت یادگیری کودک شما بیشتر باشد؛ به جلسات کمتری برای رسیدن به مهارت کافی جهت نواختن پیانو به صورت یک نوازنده حرفه‌ای نیاز دارد. برای اطلاع از هزینه هر جلسه کلاس آموزش پیانو کودک با همکاران ما به صورت تلفنی در تماس باشید.

روش آموزش پیانو به کودکان

آموزش پیانو به هنرجویان کودک، حتی برای اساتیدی که سال‌ها در این زمینه تخصص دارند نیز می‌تواند سخت و چالش‌برانگیز باشد. برای آموزش چنین مهارتی به کودکان خردسال باید از روش و متد صحیح استفاده شود. بهترین روش آموزش پیانو به کودک روشی است که همراه با سرگرمی و بازی و به آسان‌ترین شکل ممکن بتواند مفاهیم سخت و پیچیده را به او یاد بدهد. اساتید ما در رایمند با تکیه بر همین تکنیک‌های آزموده شده؛ به کودک شما کمک می‌کنند تا به ساده‌ترین شکل ممکن نوازندگی پیانو را بیاموزند.

پلن اول پیانو کودکان

  • 10 جلسه خصوصی
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه

پلن دوم پیانو کودکان

  • 4 جلسه خصوصی
  • 1 ماهه
  • 30 دقیقه

پلن سوم پیانو کودکان

  • آنلاین
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه
داده ای یافت نشد

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *