کلاس آموزش گیتار الکتریک

Electric Guitar

کلاس آموزش گیتار الکتریک

گیتار الکتریک

اگر بخواهیم از دیدگاه فنی به سازهای مختلف نگاه کنیم؛ می‌توانیم بگوییم که گیتار الکتریک یکی از مهم‌ترین اختراعات قرن بیستم در عرصه موسیقی است. موسیقی راک اند رول بیش از هر ساز دیگری وابسته به انواع مختلف گیتار الکتریک است. با وجود اینکه این ساز امروزه بسیار معروف و محبوب است؛ اما تا مدت‌ها بعد از معرفی‌اش برای اولین بار در دهه 30 میلادی به دنیای موسیقی، افراد کمی از پتانسیل آن باخبر بودند. مدت زیادی طول کشید تا این ساز جایگاه خود را همانند دیگر انواع گیتار مانند گیتار پاپ در موسیقی جهان پیدا کند. با وجود شروع کند و آهسته، گیتار الکتریک کم کم توانست جای خود را پیدا کرده و ژانر جدیدی از موسیقی را به جهان معرفی کند. امروزه گیتار الکتریک معروف‌ترین ساز در موسیقی راک و مشهورترین سازی است که تاکنون از ایالات متحده به سایر نقاط جهان صادر شده است.

گیتار الکتریک

Electric Guitar

معرفی گیتار الکتریک

 

گیتار الکتریک گیتاری است که با ارتعاش سیم‌هایی که روی پیکاپ‌هایش نصب است صدا تولید می‌کند. وظیفه این پیکاپ‌ها این است که ارتعاشات سیم‌های فولادی را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل کنند. این سیگنال‌ها به یک تقویت‌کننده وارد و از آنجا پخش می‌شوند. اکثر پیکاپ‌ها با استفاده از القای الکترومغناطیسی این کار را انجام می‌دهند؛ اگرچه برخی از گیتارهای الکتریکی که در بازار فروخته می‌شوند مجهز به پیکاپ‌های غیرمغناطیسی هستند. نوازندگان گیتار الکتریک معمولا با ضربه زدن توسط یک قطعه کوچک پلاستیکی به نام پیک روی سیم‌ها، صدا نت‌ها را تولید می‌کنند. البته برخی از نوازندگان نیز این کار را به کمک انگشتان دست خود انجام می‌دهند. حتی می‌توان از ترکیب انگشتان و پیک برای تولید آواهای زیبا توسط گیتار الکتریک استفاده کرد.

اگر گیتار الکتریک و گیتار آکوستیک را از نزدیک دیده و با هم مقایسه کرده باشید حتما می‌دانید که این دو ساز چندین ویژگی مهم مشترک دارند. به عنوان مثال هر دو این گیتارها دارای شش سیم هستند؛ هر دو آنها را با گیره‌های مخصوص کوک کوک می‌کنند و هر دو دارای فرک‌هایی روی گردن بلند خود هستند. برخی از گیتارهای الکتریک دارای بدنه‌ای توخالی یا نیمه توخالی و حفره‌ای شبیه به آنچه روی بدنه گیتارهای آکوستیک وجود دارد هستند؛ اما اکثر گیتارهای الکتریک محبوب دارای بدنه‌ای محکم و توپرند. همانطور که اشاره شد صدای ساز در این نوع گیتار توسط پیکاپ‌های مغناطیسی تولید و توسط چندین دستگیره کنترل می‌شود. اگر به سیمی از یک گیتار الکتریک که به برق وصل نیست ضربه بزنید؛ صدا آن به سختی قابل شنیدن است. این ساز بدون صفحه صدا و بدنه توخالی، هیچ چیزی برای تقویت ارتعاشات سیم ندارد.

سبک موسیقی گیتار الکتریک

 

تاریخچه اولین تلاش‌ها برای تولید سازهای برقی مانند پیانو به قرن هجدهم باز می‌گردد. اما ایده خلق یک ابزار الکتریکی برای تقویت صدای سازها نهایتا چندین سال بعد و در دهه 1920 به ثمر نشست. هدف این مبتکران پیشرو، پیدا کردن روشی برای تقویت صدای طبیعی گیتار بود؛ اما سیگنال دریافتی از این ساز بسیار ضعیف بود. زمانی رویای اختراع گیتار الکتریک مدرن به واقعیت تبدیل شد که سیستم پیکاپ که در آن یک آهنربای الکتریکی ارتعاش سیم را ثبت می‌کرد ابداع شد. اولین مدل تجاری موفق از این ساز توسط جورج بوچمپ و آدولف ریکن‌بکر در سال 1932 ساخته و به بازار عرضه شد. از آن زمان تا کنون این ساز تغییرات بسیاری را تجربه کرد. اما با وجود تمام این تغییرات، تقریبا در همه دهه‌ها از گیتار الکتریک فقط برای نواختن قطعات موسیقی برخی از سبک‌ها استفاده می‌شد. در واقع گرچه گیتار الکتریک کم کم و طی این تغییر و تحولات به ابزاری تبدیل شده که نوزاندگان آن می‌توانست انواع قطعات موسیقی در ژانرهای مختلف از پاپ و راک گرفته تا قطعات بومی و محلی را بنوازند؛ اما امروزه بیشتر از گیتار الکتریک در ساخت قطعاتی که سبک‌شان کانتری، بلوز، جاز، راک اند رول، راک و هوی متال است استفاده می‌شود.

Electric Guitar Course

روش تدریس گیتار الکتریک

گیتار به سبک الکتریک

یکی از مهم‌ترین عواملی که میزان اثرگذاری آموزش موسیقی غربی را تعیین می‌کند؛ روشی است که برای آموزش استفاده می‌شود. متدها و تکنیک‌های بسیاری در دنیای موسیقی وجود دارد که اساتید می‌توانند از آنها به عنوان شیوه اختصاصی آموزش خود استفاده کنند. در آکادمی رایمند، اساتید گیتار از جدیدترین روش‌های تدریس برای آموزش مباحث مختلف از درست نشستن و نحوه گرفتن ساز، شیوه صحیح گرفتن پیک و ضربه زدن با آن و انگشتان دست به سیم‌ها، روش درست قرار دادن دست چپ و انگشتان بر روی فینگر بورد (صفحه انگشت‌گذاری)، تکنیک صحیح ضربه زدن با پیک یا انگشتان بر روی سیم‌ها و نحوه صحیح  گرم کردن انگشتان دست چپ (Warmup) گرفته تا موضوعات پیچیده‌تر مانند آکورد‌های سر دسته گیتار و چگونگی گرفتن، جابجایی یا انتقال آنها، محل قرارگیری نت‌ها روی دسته گیتار و… استفاده می‌کنند.

قیمت کلاس گیتار الکتریک

نرخ شهریه شرکت در کلاس‌های آموزش گیتار الکتریک  بستگی به عوامل مختلف دارد. به عنوان مثال هنرجویانی که به دلیل مشغله زیاد توانایی حضور در محل آموزشگاه را ندارند و تمایل دارند که جلسات آموزشی در منزل خودشان برگزار شود؛ باید علاوه بر نرخ تعرفه مصوب آموزشگاه، هزینه ایاب و ذهاب استاد را نیز بپردازند. علاوه بر این کلاس‌هایی که به صورت خصوصی برگزار می‌شوند؛ فارغ از اینکه محل برگزاری کجاست، معمولا شهریه گران‌تری دارند. از طرفی سن هنرجو نیز می‌تواند شهریه کلاس‌ها را تعیین کنند؛ چرا که معمولا هنرجویان خردسال دیرتر و سخت‌تر مفاهیم را دریافت می‌کنند و اساتید مجبور هستند مباحث را با سرعت کمتر و دقت بیشتر آموزش دهند. بنابراین همانطور که مشاهده می‌کنید؛ قیمت کلاس گیتار الکتریک بسته به شرایط بسیار متفاوت است. بنابراین اگر می‌خواهید از شهریه دقیق این کلاس‌ها مطلع شوید و بدانید هزینه آموزش یک ساعت گیتار الکتریک در سال 1402 چقدر است؛ بهترین راه تماس با همکاران ما در دپارتمان ثبت‌نام آکادمی رایمند است. برای برقراری این ارتباط کافیست که به شماره‌های درج شده در بالای همین صفحه تماس بگیرید تا علاوه بر دریافت اطلاعات مورد نیاز خود، از خدمات مشاوره رایگان ما نیز استفاده کنید.

Guitar electric course price

هزینه کلاس ترمیک گیتار الکتریک

نرخ اموزش گیتار برقی

وکتور انواع ساز ویالن

پلن اول آموزش گیتار الکتریک

  • 10 جلسه خصوصی
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه

پلن دوم آموزش گیتار الکتریک

  • 4 جلسه خصوصی
  • 1 ماهه
  • 30 دقیقه

پلن سوم آموزش گیتار الکتریک

  • آنلاین
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *