تعمیر انواع ساز

Repair of all kinds of instruments

از سازهای کوبه‌ای با ساختار ساده گرفته تا آلات موسیقی پیچیده همگی وسیله‌ای هستند برای تولید صداها و به اصطلاح نت‌هایی که برای گوش خوشایندند و شنیدن آنها می‌تواند روح را جلا دهد. اما این نکته را فرموش نکنید که این آلات موسیقی نوعی دستگاه محسوب می‌شوند که ممکن است بر اثر عوامل مختلف خراب شوند؛ بشکنند و یا حتی از کوک بیفتند. در این مواقع برای باز گرداندن آنها به حالت اولیه نیاز به خدمات تخصصی تعمیرات ساز پیدا می‌کنید.

REPAIRING IRANIAN AND CLASSICAL INSTRUMENTS

تعمیر ساز های ایرانی و کلاسیک

تعمیرات ساز به رفع شکستگی، ترمیم سازهای قدیمی، کوک ساز و تعویض قطعات مختلف آلات موسیقی در جهت بهبود کیفیت صدای آنها گفته می‌شود. خدمات تعمیرات ساز یکی از سرویس‌هایی است که با بالاترین کیفیت در رایمند به هنرجویان ارائه می‌شود.

دسته بندی ساز های غربی یا کلاسیک که در آکادمی از مبتدی تا حرفه ای تدریس می شود:

1. ساز های بادی

WIND INSTRUMENTS

3. ساز های کلاویه ای یا کلید دار

KEYBORD /KEYED INSTRUMENTS

2. ساز های کوبه ای

PRECUSSION INSTRUMENTS

4. ساز های زهی یا سیمی

STRINGED INSTRUMENTS

خدمات تعمیرات انواع ساز موسیقی

خدمات تعمیرات ساز در رایمند

Repair services in Rayman

تعمیرات ساز یکی از سرویس‌های متمایزی است که در کنار کلاس‌ها و دوره‌های آموزش موسیقی غربی و ایرانی، در آکادمی موسیقی رایمند به هنرجویان عرضه می‌شود. شما با استفاده از این سرویس ویژه می‌توانید بدون مراجعه به مرکزی که از اعتبار و تخصص آن مطمئن نیستید؛ مشکل ساز خود را زیر نظر استادان تعمیرکار رفع کنید. خدمات تعمیرات ساز آکادمی رایمند نه تنها قابل اعتمادترین، بلکه سریع‌ترین و مقرون‌به‌صرفه راه برای بازگرداندن سازتان به شرایط طبیعی و اولیه است. در رایمند اکثر مشکلات رایجی که ممکن است برای سازهای مختلف موسیقی ایجاد شوند در یک بازه زمانی کوتاه قابل رفع هستند. رضایت هنرجویانی که قبلا از این سرویس استفاده کرده‌اند گواهی بر کیفیت کاری است که ارائه می‌دهیم.

کارگاه تعمیرات ساز رایمند مجهز به ابزارهای پیشرفته و کاملا به‌روز است. این ابزارها به استادان تعمیرکار ما این اجازه را می‌دهند که ساز مشتریان را به طور موثر و با کمترین هزینه تعمیر و مجددا قابل استفاده کنند. همکاران ما در کارگاه تعمیرات ساز رایمند قادرند با تکیه بر توان فنی خود و ابزارهای تخصصی که در دسترس دارند؛ طبیف متنوعی از سازها از گیتار آکوستیک و الکتریک گرفته تا کیبورد، پیانو دیجیتال، پرکاشن، تمام سازهای برنجی و چوبی از جمله فلوت، کلارینت، ساکسیفون، ترومبون، ترومپت، ویالون و حتی آکاردئون را تعمیر و احیا کنند. در این مجموعه حتی خدمات تعمیر انواع تجهیزات موسیقی مانند آمپلی فایر نیز به هنرجویان عزیز ارائه می‌شود.

نکات هم در تعمیر ساز

تعمیرات ساز به خدمات متنوعی گفته می‌شود که شامل مرمت سازهای قدیمی، تعمیر سازهای شکسته، ارتقای کیفیت صدای سازهای ایرانی و اقداماتی مانند تعویض پرده تار، تعویض صفحه سه تار، عوض کردن پرده سه تار و تعویض پوست سازهایی مانند تار و تنبک و… می‌شود. همانطور که مشاهده می‌کنید این خدمات بسیار متنوع هستند. به همین خاطر نکاتی وجود دارد که قبل از استفاده از این سرویس‌ها باید آنها را بدانید.

اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که گرچه همه سازها از آلات موسیقی سنتی مانند تار، سه تار و سنتور گرفته تا سازهای مدرن‌تر و غربی‌تر مانند گیتار، پیانو و ویولن صدا دلنشینی دارند و نواختن آنها می‌تواند لحظات خوشی را برای شما فراهم کند؛ اما به همان میزان نیازمند نگهداری اصولی هستند و گاهی نیز تعمیر می‌خواهند. بنابراین اگر دیدید که سازتان مثل روزهای اول صدای زیبایی را تولید نمی‌کند؛ حتما با یک استادکار متخصص در زمینه تعمیرات ساز مشورت کنید.

عمده‌ترین دلیلی که شما را نیازمند استفاده از سرویس تعمیرات ساز می‌کند؛ شکستن قسمتی از بدنه ساز است. اکثر آلات موسیقی ساختاری ظریف و شکننده دارند و با کوچک‌ترین ضربه ممکن است بشکنند. گاهی حتی یک ترک کوچک در این ساختار باعث می‌شود که صدای ساز تغییر کند و بی‌کیفیت شود. نکته بسیار مهمی که در مورد این مدل از شکستگی‌ها وجود دارد این است که اگر رفع و اصلاح نشوند؛ کم کم و به مرور زمان ممکن است گسترش پیدا کرده و دیگر با همان هزینه اول قابل تعمیر نباشند. بنابراین اگر سازتان بر اثر برخورد با یک جسم سفت دچار ترک شده؛ قبل از اینکه این ترک تبدیل به شکستگی اساسی شود و نیاز به تعمیر پرهزینه پیدا کند؛ حتما آن را اصلاح کنید.

نسبت به صدای سازتان حساس باشید و هرگونه تغییر در فرم و کیفیت این صدا را رصد کرده و به دنبال دلیلش بگردید. همانطور که گفته شد؛ یکی از اولین نشانه‌های خرابی ساز، تغییر صدای آن است. افت کیفیت صدای آلات موسیقی علاوه بر شکستگی می‌تواند دلایل دیگری مانند تورم و یا انحنای قسمتی از ساز، کوک نبودن آن و یا فرسودگی ساز نیز داشته باشد.

فرسودگی و پارگی سیم‌ها در سازهای زهی، عمده‌ترین دلیلی هستند که شما را نیازمند استفاده از خدمات تعمیرات ساز می‌کنند. برای اینکه بتوانید یک قطعه موسیقی را همانطور که هست بنوازید و کیفیت صدای ساز خود را حفظ کنید؛ بهتر است به موقع و قبل از اینکه سیم‌ها پاره شوند آنها را تعویض کنید.

شما هنرجویان عزیز می‌توانید تمام این سرویس‌های ارزشمند را با بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت از همکاران فعال ما در بخش خدمات تعمیرات ساز آکادمی رایمند دریافت کنید.

کمانچه

پیانو ، پیانو کودک

هنگ درام

گیتار اکوستیک و الکترونیک

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *