کلاس آموزش سه تار

SETAR

کلاس سه تار

ساز سه تار

سه تار یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین سازها در موسیقی ایرانی محسوب می‌شود و تاریخچه استفاده از آن در ساخت قطعات سنتی و بعضا معروف، به چندین دهه قبل باز می‌گردد. به همین خاطر اکثر هنرجویان علاقمند به سبک موسیقی سنتی، سه تار را به عنوان اولین ساز خود برای ورود به عرصه موسیقی انتخاب می‌کنند. اگر شما هم از جمله عاشقان سه تار هستید و می‌خواهید نوازندگی این ساز اصیل را زیر نظر بهترین اساتید موسیقی یاد بگیرید؛ جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد دوره‌های آموزش سه تار، با همکاران ما در آکادمی موسیقی رایمند تماس بگیرید.

ساز زهی و مضرابی

Stringed instrument

کلاس سه تار

در رایمند کلاس‌های آموزش سه تار با بهره‌گیری از تجربه بهترین اساتید آموزش موسیقی ایرانی و سه تار در تهران و با استفاده از معتبرترین تکنیک‌های آموزشی برگزار می‌شوند. شما عزیزان علاقمند به این ساز سنتی می‌توانید سه تارنوازی را از طریق شرکت در دوره‌های خصوصی آموزش ببینید. در این دوره‌ها، جلسات آموزشی به صورت کاملا خصوصی و با تکیه بر روش‌های آموزشی امتحان شده برگزار می‌شوند.

معرفی ساز سه تار

ساز قدیمی ایرانی

با وجود اینکه سه تار یکی از قدیمی‌ترین سازها در موسیقی ایرانی است؛ اما از آنجایی که متعلق به هیچکدام از اقوام ایرانی نیست گاهی به آن ساز شهری نیز گفته می‌شود. این ساز خوش صدا و چوبی تنها سازی است که با انگشت نواخته می‌شود و ساختار اصلی آن از دو بخش کاسه و دسته تشکیل شده است. کاسه این ساز از چوب توت ساخته می‌شود. کیفیت صدای خروجی از ساز علاوه بر کیفیت چوب مورد استفاده در ساخت کاسه، به یک تکه یا چند تکه بودن آن نیز بستگی دارد. طول این کاسه در سه تارهای مختلف می‌تواند بین 26 تا 30 سانتی‌متر و عرضش بین 12 تا 16 سانتی‌متر متغییر باشد. عمق استاندارد برای کاسه سه تار نیز حدودا 13 سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود. پوشش نازک چوبی که روی این کاسه وجود دارد را صفحه سه تار می‌گویند. روی این صفحه سوراخ‌هایی وجود دارد که برای خروج صدا از درون کاسه در نظر گرفته شده‌اند.

دسته بخش دیگری از این ساز است که آن را به شکل یک لوله توپر و از چوب درخت گردو می‌سازند. این لوله توپر باید بین 40 تا 48 سانتی‌متر طول و 3 سانتی‌متر عرض داشته باشد. خرک هم به قطعات کوچک و چوبی گفته می‌شود که وظیفه اصلی آن انتقال صدا از سیم‌ها به صفحه ساز است. این قطعه محرک معمولا 5 تا 6 سانتی‌متر عرض وکمتر از 1 سانتی‌متر ارتفاع دارد. سیم‌گیر که وظیفه نگهداری از سیم‌ها را بر عهده دارد و از چوب شمشاد جنگلی یا فوفل ساخته می‌شود؛ شیطانک که وظیفه تقسیم‌بندی سیم‌ها در قسمت بالای دسته به عهده آن است؛ گوشی که با اتصال به سیم‌گیر و سیم‌ها وظیفه شل و سفت کردن سیم‌های ساز را عهده‌دار است؛ پرده که نقش مهمی را در تقسیم‌بندی فواصل آوایی یا به اصلاح محل نت‌ها ایفا می‌کند و در نهایت سیم‌های برنزی یا فولادی که با ضربه زدن روی آنها صدای ساز تولید می‌شود از دیگر اجزای سه تار هستند.

 

با وجود اینکه هزینه شرکت در دوره‌های آموزش سه تار در آموزشگاه‌های مختلف تقریبا نزدیک به هم است؛ اما تعرفه دقیق هر آموزشگاهی بستگی به عوامل مختلف دارد. میزان تجربه و شهرت استاد و برگزاری جلسات به صورت خصوصی در منزل یا محل آموزشگاه، دو فاکتور مهمی هستند که معمولا نرخ این خدمت بر اساس آنها تعیین می‌شود. علاوه بر این موارد مدت زمان آموزش و تعداد جلساتی که هر هنرجو بسته به توانایی‌ها و مهارت‌های خود نیاز دارد نیز روی هزینه کل دوره آموزش سه تار اثرگذار است. به عنوان مثال هنرجویی که سابقه نوازندگی با دیگر سازها را دارد و اصول و مبانی اولیه موسیقی را می‌داند؛ به تعداد جلسات کمتری برای یادگیری نوازندگی سه تار نیاز دارد. این در حالی است که برای هنرجویان مبتدی و بدون سابقه فعالیت در عرصه موسیقی، به تعداد جلسات آموزشی بیشتری نیاز می‌باشد.

سن هنرجو فاکتور مهم دیگری در تعیین این هزینه است. هنرجویان خردسال انرژی و زمان بیشتری از استاد برای یادگیری می‌گیرند. بنابراین نرخ کلاس‌های موسیقی کودکان معمولا کمی متفاوت‌تر است. در نهایت نیز شهرت آموزشگاه می‌تواند از عوامل تعیین‌کننده نرخ خدمات آموزشی باشد. در رایمند با وجود سابقه و شهرت فراوان در زمینه آموزش مباحث موسیقی، سعی شده تا تعرفه‌ها و هزینه‌ها به شکلی در نظر گرفته شود که تمام هنرجویان، با هر سطح درآمدی بتوانند در دوره‌های مورد نظر خود شرکت کرده و از آموزش باز نمانند. ما در این مجموعه تمام توان خود را به کار بسته‌ایم تا با تعیین تعرفه‌های معقول برای خدمات خود، به هنرجویان کمک کنیم تا بتوانند در دوره آموزشی مد نظر خود شرکت کرده و سه تارنوازی را با هزینه‌ای که در توانشان است آغاز کنند.

 قیمت و هزینه کــــــــــلاس سه تـــــــار

Tar Courses Price

وکتور انواع ساز ویالن

پلن اول آموزش سه تار

  • 10 جلسه خصوصی
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه

پلن دوم آموزش سه تار

  • 4 جلسه خصوصی
  • 1 ماهه
  • 30 دقیقه

پلن سوم آموزش سه تار

  • آنلاین
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه
داده ای یافت نشد

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *