کلاس آموزش فلوت کلید دار

keyed flutes

فلوت کلید دار

فلوت کلید دار

فلوت کلیددار یک نوع ساز بادی پرطرفدار است که در دنیای موسیقی آن را با نام‌های دیگری مانند فلوت بوهم، فلوت کنسرتی و فلوت مدرن نیز می‌شناسند. از این ساز گاهی به عنوان نسخه حرفه‌ای فلوت ریکوردر نیز یاد می‌شود. از آنجایی که فلوت کلیددار یک ساز تخصصی و نمونه حرفه‌ای از فلوت‌های ساده است؛ انتخاب آن را به عنوان ساز تخصصی به هنرجویانی بیشتر توصیه می‌کنیم که تجربه نوازندگی فلوت را دارند.

روی بدنه این ساز کلیدهای زیادی وجود دارد که برخی از آنها مخصوص دست چپ و برخی مخصوص دست راست هستند. نوازنده بعد از دمیدن هوا داخل بدنه ساز و فشار دادن این کلیدها می‌تواند نت‌های مختلف را اجرا کند. بدنه فلوت کلیددار را می‌توان از فلزات مختلفی ساخت؛ اما نقره بهترین فلز برای ساخت این ساز به حساب می‌آید. با این وجود از آنجایی که نقره فلز گرانی است و خرید فلوت کلیددار نقره برای همه هنرجویان امکان‌پذیر نیست؛ به هنرجویان مبتنی توصیه می‌کنیم که فلوت‌های کلیددار مسی یا روی با روکش نقره را برای شروع انتخاب کنند.

بدنه‌ی ساز فلوت کلیددار از چند قسمت مختلف تشکیل شده که مهم‌ترین آنها بخش میانی است. در این بخش اجزای مکانیکی ساز وجود دارد و کیفیت و رعایت جزئیات در ساختش می‌تواند روی کیفیت صدای ساز تاثیرگذار باشد. همانطور که از نام این ساز توجه شده‌اید؛ یکی از تفاوت‌های اصلی موجود بین فلوت کلیددار با سایر انواع فلوت، در کلیدهای متعددی است که روی بدنه آن تعبیه شده است. با فشار دادن یا آزاد کردن هر کلید نوازنده می‌تواند سوراخ‌های صدا را باز و بسته کند. فواصل بین این کلیدها با دقت و بر اساس علم فیزیک تعیین می‌شود. در حقیقت کلید‌های روی فلوت باید از موقعیت دقیقی روی بدنه ساز برخوردار باشند و هر تغییری در موقعیت مکانی آنها می‌تواند روی صدای ساز تاثیر منفی داشته باشد.

ساز چوبی با کلید های صدا دار

AWOODEN INSTRUMENT WITH MUSICAL KEYS

تاریخچه فلوت کلید دار

DEPARTMENT

Keyed flute

ایده ساخت فلوت کلیددار در اوایل قرن نوزدهم یعنی درست زمانی که در سال 1831 نوازنده فلوت و جواهرسازی آلمانی به نام تئوبالد بوهم در کنسرت چارلز نیکلسون شرکت کرد شکل گرفت. نیکلسون در این کنسرت از نوعی فلوت استفاده کرد که حفره‌های صدای بزرگ و غیر معمولی داشت. بوهم بعد از دیدن این ساز شروع به ابداع فولتی در کارگاه خود کرد که به نوازنده اجازه می‌داد راحت‌تر و به صورت هماهنگ‌تر قطعه مورد نظر خود را بنوازد. بوهم فلوت جدید و ابداعی خود را در سال 1832 وارد بازار کرد و به سرعت مورد استقبال نوازندگان مختلف قرار گرفت. با این حال او راضی به متوقف کردن کار بر روی ایده جدید خود نشد و سعی کرد در طول 15 سال مکانیسمی را برای این ساز طراحی کند که هنوز هم در تمام کارخانه‌های تولید فلوت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت ثبت نام کلاس فلوت

keyed flute Price

شهریه کلاس فلوت کلید دار بسته به نوع دوره می‌تواند متفاوت باشد. علاوه بر این فاکتورهای مهم دیگری نیز وجود دارند که تغییر در هر کدام از آنها می‎‌تواند نرخ هزینه ثبت‌نام در دوره را تغییر دهد. به عنوان مثال هزینه هر جلسه آموزش خصوصی فلوت کلیددار نسبت به شهریه دوره‌های گروهی آموزش این ساز گران‌تر است. از طرفی سن هنرجو نیز در تعیین نرخ کلاس‌ها اثر می‌گذارد. هنرجویانی خردسالی که این ساز را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب می‌کنند معمولا به جلسات بیشتری برای آموزش نیاز دارند. به طور کلی تکنیک‌هایی که برای آموزش هنرجویان خردسال و کودکان در آکادمی موسیقی رایمند مورد استفاده قرار می‌گیرند بر اساس متدهای روز دنیا تعیین شده و یکی از شاخصه‌های اصلی آنها، سرعت پایین آموزش است. علاوه بر تمامی این موارد، محل برگزاری جلسات آموزشی نیز روی شهریه اثرگذار است. هنرجویانی که به دلیل مشغله کاری امکان حضور در آموزشگاه را ندارند؛ می‌توانند با پرداخت شهریه بیشتر، محل برگزاری کلاس را خودشان تعیین کنند. به دلیل تنوع در دوره‌ها و شرایط برگزاری کلاس‌های تخصصی آموزش موسیقی غربی مانند آموزش فلوت کلیددار توصیه می‌کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهریه دوره‌های ترمیک و هزینه هر جلسه آموزش خصوصی فلوت کلیددار با شماره‌های آموزشگاه تماس گرفته و مستقیما با مسئول ثبت‌نام صحبت کنید.

هزینه کلاس فلوت

وکتور انواع ساز ویالن
داده ای یافت نشد

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *