مشاوره انتخاب بهترین ساز برای آموزش​

مشاوره انتخاب بهترین ساز برای آموزش

Advice on choosing the best instrument for training

بسیاری از افراد دوست دارند نحوه نواختن یک ساز موسیقی را یاد بگیرند؛ اما مشکل بزرگ‌شان این است که چه سازی برای آنها مناسب است؟ اما نیازی نیست نگران باشید چرا که ما در رایمند خدمات مشاوره برای انتخاب ساز به این دسته از هنرجویان ارائه می‌دهیم و با پاسخ دادن به سوالاتی که در ادامه مطرح کرده‌ایم به آنها کمک می‌کنیم که سازی مناسب با علاقه و توانمندی‌های خود انتخاب کنند.

آکادمی رایموند در کنار شما

RAYMOND ACADEMY BY YOUR SIDE

چه سازی برای من مناسب است؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا جواب پرسش‌های زیر را بدهید. مشاورین ما با دریافت پاسخ‌های شخصی شما به این سوالات، خدمات مشاوره برای انتخاب ساز را ارائه می‌دهند.

چه سبک موسیقی را دوست دارید؟

بسیاری از سازها وابسته به سبک خاصی از موسیقی نیستند؛ اما برخی از آنها برای نواختن انواع خاصی از قطعات موسیقی مناسب‌تر هستند. برای مثال اگرچه ساکسیفون را می‌توان برای نواختن قطعات پاپ نیز به کاربرد؛ اما بیشتر از آن برای قطعات جاز استفاده می‌شود.

آیا علاقه به هم‎‌نوازی دارید یا تک‌نوازی را می‌پسندید؟

در زمان انتخاب ساز باید به آینده خود به عنوان یک موسیقیدان نگاه کنید. اگر می‌خواهید در قالب یک گروه ساز بنوازید باید به سراغ آلات موسیقی بروید که برای هم‌نوازی مناسب‌ترند. اما اگر علاقه دارید که آهنگ‌ها را به صورت تک‌نوازی اجرا کنید؛ نوع ساز مناسب برای شما کاملا متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال گیتار سازی است که تقریبا همه قطعات را می‌توان با آن و به صورت تک‌نوازی اجرا کرد؛ اما اکثر سازهای کوبه‌ای مدرن برای تکمیل آلات موسیقی دیگر طراحی و ساخته شده‌اند.

چه سازی برای من مناسب است؟​
چگونه ساز مورد علاقه خود را انتخاب کنم؟

تمرینات خود را کجا قرار است انجام دهید؟

این روزها بسیاری از افراد در آپارتمان زندگی می‌کنند. سبک زندگی مدرن به این شیوه محدودیت‌هایی را در انتخاب ساز برای شما به همراه دارد. مثلا زندگی در مجتمع‌های آپارتمانی چند واحدی به شما اجازه نمی‌دهد که سازهای کوبه‌ای مانند پرکاشن را برای نوازندگی انتخاب کنید. این در حالی است که نسخه‌های الکتریکی برخی از سازها مانند پیانو، درام، گیتار و حتی ویولن به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید حتی تا نیمه شب نیز با هدفون تمرین کنید.

چقدر بودجه برای خرید ساز در نظر گرفته‌اید؟

بودجه‌ای که برای خرید ساز در نظر گرفته‌اید یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در زمان خرید در نظر بگیرید. سازها از نظر قیمتی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. برخی از آلات موسیقی قیمت بسیار بالایی دارند و هر کسی توان خرید آنها را ندارد. پیانو یکی از این سازهاست. این در حالی است که سازهایی مانند هنگ درام، گیتار و ویالون ارزان‌تر هستند و برای خرید آنها نیاز به بودجه زیادی ندارید.

آیا از نظر جسمی محدودیت دارید؟

اگر قرار است برای فرزندتان که توانایی بلند کردن اجسام سنگین را ندارد ساز بخرید؛ باید به وزن ساز به عنوان یک عامل مهم در زمان خرید توجه کنید. البته اگر سازی که دوست دارید با محدودیت‌های جسمی و توانایی‌های فیزیکی شما مطابقت ندارد؛ اجازه ندهید این موضوع شما را ناامید کند. در این شرایط می‌توانید با تقویت توانایی‌های دیگر خود، نوازندگی سازی که دوست دارید را یاد بگیرید. به عنوان مثال درست است که برخی از سازهای بادی به نیروی ریوی زیادی نیاز دارند؛ اما با انتخاب استاد ماهر، همه افراد حتی هنرجویانی که مشکلات ریوی دارند می‌توانند تکنیک مناسب نوازندگی این سازها را بیاموزند.

آیا هنوز در مورد ساز مناسب برای خودتان مطمئن نیستید؟

اگر هنوز هم در مورد سازی که مناسب با علاقه و توانمندی‌های شماست شک دارید؛ می‌توانید از خدمات مشاوره برای انتخاب ساز آکادمی رایمند استفاده کنید. استادان ما در این دپارتمان با تکیه بر سال‌ها تجربه خود در زمینه نوازندگی و مربیگری می‌توانند به شما کمک کنند که به صورت دقیق و حساب شده ساز تخصصی خود را انتخاب کرده و مسیر هنری درستی را طی کنید. انتخاب سازی که از هر نظر مناسب برای هنرجو باشد باعث می‌شود که او نوازندگی را تا رسیدن به مهارت کافی و تبدیل شدن به یک نوازنده حرفه‌ای ادامه داده و ریسک رها کردن نیمه‌کاره آموزش به شدت کاهش پیدا کند.

کمانچه

پیانو ، پیانو کودک

هنگ درام

گیتار اکوستیک و الکترونیک

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *