هنگ درام

handpan
اموزش هنگ درام

قیمت کلاس و آموزش هنگ درام

هزینه کلاس هنگ درام می‌تواند با توجه به معیارها و شرایط مختلف از قیمت‌های متفاوت باشد. به طور کلی 

هنگ درام

هنگ درام، پانتام، هَندپَن و هنگ نام‌هایی متعلق به هندپن هستند که خانواده نسبتا جدیدی از سازهای کوبه‌ای محسوب می‌شود. این ساز صدایی منحصربه‌فرد و هیپنوتیزم‌کننده‌ای دارد. این طبل فلزی گنبدی شکل که در اشکال و اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارد؛ هنگام نواختن با هر دو دست، صدای ملایم و گوش‌نوازی تولید می‌کند. در ادامه این پست شما را بیشتر با هنگ درام یا همان هندپن آشنا خواهیم کرد. با ما همراه شوید.

ابزاری برای موسیقی آرامش بخش

Relaxation Instrument Music

آشنایی با هنگ درام

هندپن یا هنگ درام یک طبل فولادی محدب است که با هر دو دست نواخته و با نت‌های متعددی کوک می‌شود. نوارندگان و موسیقی‌دانان این ساز کوبه‌ای را موفق‌ترین ساز ابداعی و نوظهوری چند سال اخیر می‌دانند. فلکیس روهنر و سابینا شارر هنگ درام را اولین بار در سال 2000 به جهان موسیقی معرفی کردند. این ساز برخلاف ظاهر عجیب و خاص خود قادر است صدایی شگفت‌انگیز و فوق‌العاده‌ای ایجاد کند. در موسیقی متن بسیاری از فیلم‌های علمی و تخیلی می‌توانید رد پای این ساز را پیدا کنید. برای ساخت هنگ درام دو صفحه بیضی شکل فلزی را به صورت قرینه به هم متصل کرده و با ضربه زدن روی نقاط خاصی از این صفحه، صدای نت‌ها از داخل آن خارج می‌شود.

انواع هنگ درام

هندپن و تانگ درام دو نوع مختلف از این ساز هستند. اصلی‌ترین تفاوت‌های موجود بین هنگ درام یا همان هندپن با تانگ درام در شکل نت‌ها و صدای‌شان است. ساز تانگ درام بین 8 تا 11 نت داشته و هر کدام از این نت‌ها به صورت زبانه هستند. صدای این مدل ساز که به هپی درام نیز شهرت دارد کمتر از صدایی است که هنگ درام تولید می‌کند. این دو مدل ساز از نظر ابعادی نیز با یکدیگر متفاوت هستند. هپی درام سایز کوچک‌تری نسبت به هندپن دارد و برای نواختن آن می‌توان هم از دست و هم از مضراب استفاده کرد. این در حالی است که هنگ درام معمولا 7 یا 8 نت داشته و نت‌های آن به شکل ناودیس و نوا هستند. البته هنگ درام‌هایی نیز در بازار وجود دارد که دارای 11 نت هستند. صدای خروجی از ساز هندپن به نسبت مدل‌های دیگر این ساز رساتر است و همچنین رزونانس صدای بالاتری نسبت به تانگ دارم دارد. این دو ساز از جمله سازهای کوبه‌ای نوظهور و جدید هستند که به دلیل تولید آوایی خاص، طرفداران بسیاری در سراسر جهان به خصوص ایران دارد.

هزینه دوره آموزشی هر سازی، تابعی از عوامل مختلف است. به عنوان مثال توانایی‌های فردی هنرجو و میزان دانش قبلی او از تئوری موسیقی و مباحث اصلی این هنر، یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که با افزایش سرعت یادگیری، تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به اهداف آموزشی را کمتر می‌کند. بنابراین هنرجویانی که با دانش قبلی وارد کلاس آموزش هنگ درام می‌شوند یا قبلا نوازنده تخصصی یک ساز دیگر بوده‌اند؛ نیاز به تعداد جلسات کمتری برای یادگیری این ساز دارند.
علاوه بر این، استعداد و قدرت شنوایی هنرجو نیز می‌تواند سرعت یادگیری او را افزایش دهد. افرادی که به اصطلاح استعداد موسیقی دارند و در خانواده‌ای بزرگ شده‌اند که موسیقی حرفه اصلی آنهاست؛ بهتر و سریع‌تر از هنرجویان معمولی که آشنایی قبلی با این هنر ندارند می‌توانند نواختن هنگ درام را بیاموزند. فارغ از هوش و استعداد و توانایی‌های فردی، تبحر استاد و سابقه آموزشی او نیز می‌تواند در این بین تاثیرگذار باشد. در رایمند، تمامی دوره‌های آموزش ساز هنگ درام، چه دوره‌هایی که مخصوص بزرگسالان هستند و چه دوره‌های مخصوص کودکان و هنرجویان خردسال، توسط اساتید برتر این حوزه برگزار می‌شوند. پیروی از متدهای آموزشی برتر و استفاده از تجربه اساتید موسیقی شناخته شده به این مجموعه کمک کرده که در زمینه آموزش این ساز تخصصی و بسیار پرطرفدار در بین آموزشگاه‌های سراسر کشور سرآمد باشد. بنابراین اگر می‌خواهید نواختن هنگ درام را با هزینه‌ای معقول و توسط یک استاد موسیقی مجرب بیاموزید؛ با شماره‌های درج شده در بالای همین صفحه تماس بگیرید. در طی این تماس تلفنی هم می‌توانید از هزینه کلاس هنگ درام مطلع شده و هم مشاوره رایگان دریافت کنید.

هزینه کلاس هنگ درام

HandPan Courses Price

وکتور انواع ساز ویالن

تاريخچه ساز هنگ درام

DEPARTMENT

HANG DRUM STYLE

ساختار اصلی ساز هنگ درام به دو قسمت تقسیم می‌شود. هر دو این قسمت‌ها از فلز خاصی به نام استیل نیتریت ساخته می‌شود. قسمت رویین این ساز دینگ نام دارد و مرکز قرارگیری نت‌هاست. روی سطح این قسمت، فرورفتگی‌هایی وجود دارد که هر کدام از آنها نماینده یک نت خاص هستند. به این فرورفتگی‌ها اصطلاحا ناودیس گفته می‌شود. کوک هنگ درام معمولا ثابت و خود ساز به صورت دیاتونیک ساخته می‌شود. ر مینور متداول‌ترین کوکی است که برای این ساز در نظر گرفته می‌شود. نوازندگان حرفه‌ای به غیر از این کوک، هنگ درام را به شکل‌های متفاوت دیگری نیز سفارش می‌دهند. هندپن به صورت پیش فرض دارای هفت یا هشت نت است که یکی از آنها دینگ و مابقی در اطراف آن پراکنده هستند. به صفحه زیرین این ساز نیز صفحه گو گفته می‌شود. حفره‌های روی این صفحه نیز گو نام دارند.
نت دینگ که اصلی‌ترین نت در ساز هنگ درام است؛ پایین‌ترین نت از نظر اکتاو صدایی نیز محسوب می‌شود. نت دینگ صدای بمی تولید می‌کند. تمام نت‌ها در هندپن دارای یک فضای مشخصی است که به آن ناودیس می‌گویند. خواستگاه این فضاها حفره‌هایی هستند که به شکل دایره یا بیضی روی سطح این ساز قرار داشته و ضربه زدن روی آنها صداهای حجیم و پایداری تولید می‌کند. میزان این فرورفتگی در شفافیت نت‌های خروجی تاثیر زیادی دارد. به همین خاطر است که مهم‌ترین و سخت‌ترین مرحله در ساخت این ساز بعد از فرم‌دهی به صفحه رویی و زیرین، تنظیم یا همان کوک کردن نواهایی است که از درون این حفره‌ها بیرون می‌آید. سازندگان بیشترین زمان را در فرآیند ساخت و تولید ساز هنگ درام به طراحی دقیق این حفره‌ها اختصاص می‌دهند.

دوره اول

توضیحات
  • 10 جلسه خصوصی
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه

دوره دوم

توضیحات
  • 4 جلسه خصوصی
  • 1 ماهه
  • 30 دقیقه

دوره سوم

توضیحات
  • آنلاین
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه

هنگ درام

گیتار اکوستیک و الکترونیک

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

اگر از علاقمندان به این ساز خوش صدا هستید ممکن است این سوال در ذهن‌تان ایجاد شده باشد که چه مدت طول می‌کشد تا به یک نوازنده حرفه‌ای هنگ درام تبدیل شوم؟ به طور کلی مدت زمان آموزش این ساز بستگی به میزان تمرین خارج از کلاس، درک شما از موسیقی و میزان آشنایی‌تان با مباحث کلی موسیقی دارد. بنابراین هر هنرجو ممکن است در یک زمان منحصربه‌فرد خود به مهارت مورد نظر دست پیدا کند.
همه ما می‌‎دانیم که گوش دادن به موسیقی می‌‌تواند چه مزایای شگفت‌انگیزی برای جسم و روح ما داشته باشد. با این حال نوایی که از این ساز خارج می‌شود می‌تواند شما را به نهایت لذت برساند. شما می‌توانید هنگ درام را به عنوان یک ساز مستقل یا در ترکیب با دیگر سازهای آرامش‌بخش آموزش ببینید و قطعات موسیقی فوق‌العاده‌ای را با آن بنوازید. در اکثر کلاس‌های حرفه‌ای یوگا و مدیتیشن نوای این ساز به عنوان موسیقی الهام‌بخش پخش می‌شود. طراحی دایره شکل این ساز باعث شده که بتواند صدا و ارتعاشات را در جهات مختلف پخش کند. تحقیقات نشان داده است که مغز انسان به فرکانس‌های ساده‌ای که توسط ساز هندپن پخش می‌شود واکنش مثبتی نشان می‌دهد. ترکیبی از هارمونی‌های آرامش‌بخش و ارتشعات این ساز نقش مهمی در سلامت روح دارند. ساز هندپن به لطف آهنگ‌های گیرا و هیپنوتیزم‌کننده خود تاثیر درمانی بر روی جسم و روح دارد. فرقی نمی‌کند چه گوش دادن به تنهایی و چه در یک محیط گروهی، در هر صورت صداهای الهام گرفته شده از این ساز می‌تواند به کاهش استرس کمک کند. پخش قطعات موسیقی نواخته شده با ساز هندپن، ابزاری عالی برای بهبود سلامت روان در زندگی پرمشغله مدرن ما است.

دوره‌هـــای موسیقیایی ساز هند پن

MUSIC COURSES CLASSICAL.

PEACE AND COMFORT

تعدادی وکتور انواع ساز