ســـــازهای موسیـــــقی کودکان

musical instruments
For children

آموزش موسیقی به کودکان حرفه‌ای کاملا چالش‌برانگیز، تخصصی و دشوار است. به خصوص آموزش به کودکان خردسالی که هنوز به سن مدرسه نرسیده‌اند و در مرحله درک مفاهیم جدید و شناخت محیط پیرامون خود هستند. با این وجود تکنیک‌ها و استراتژی‌های بسیار مفیدی وجود دارد که برای آموزش مفاهیم موسیقی به کودکان بسیار کاربردی هستند. این تکنیک‌ها به کودک کمک می‌کنند تا به یادگیری این مفاهیم تمایل پیدا کرده و توانایی خود در درک دروس موسیقی را افزایش دهد. ما در آموزشگاه موسیقی رایمند با بهره‌گیری از تخصص مدرسین و موسیقی‌دانان با تجربه به کودکان شما کمک می‌کنیم که به بهترین شکل و اصولی‌ترین روش، موسیقی را فرا گرفته و تبدیل به نوازنده‌ای حرفه‌ای شوند.

KIDS MUSICAL PROGRAMS

برنامه های موسیقی کودک

 

آموزش گروهی یکی از بهترین تکنیک‌هایی است که می‌توان از آن برای آموزش موسیقی به کودکان استفاده کرد. طبق نتایج تحقیقات مختلف، یادگیری در قالب تیم تقریبا بهترین و موثرترین روش آموزشی برای گروه‌های سنی کودکان است. بر همین اساس در رایمند ما برنامه‌های موسیقی بسیاری را تدارک دیده‌ایم که به صورت اختصاصی برای آموزش به کودکان طراحی شده‌اند. این برنامه‌ها بر مبنای اصولی طراحی شده‌‎اند که آموزش را در قالب بازی به کودکان ارائه می‌کند. از آنجایی که کودکان بازی کردن را بیش از هر سرگرمی دیگری دوست دارند؛ آموزش هر فن و مهارتی به صورت بازی، در ذهن آنها بهتر جای می‌گیرد و دوام بیشتری دارد. مدرسین با تجربه ما در برنامه‌های موسیقی کودک مجموعه رایمند با همین تکنیک، مفاهیم پیچیده و گاها دشوار موسیقی را به ساده‌ترین و موثرترین شکل ممکن به کودک شما آموزش می‌دهند.

شرکت در کلاس‌های موسیقی راهی فوق‌العاده برای تحرک و معاشرت بیشتر کودکان با همسالان خود است. طرح‌های درسی که در مجموعه رایمند برای آموزش کودکان در نظر گرفته می‌شوند عموما بسیار ساده هستند و توسط بهترین مربیان موسیقی اجرا می‌شوند. در این مجموعه تخصصی از تکنیک ارف در کنار شیوه آموزش تعاملی موسیقی استفاده می‌شود. برای تشویق یک تجربه حسی کامل و تکامل مهارت‌های فردی فرزندتان، توصیه می‌‌کنیم در کلاس‌های تخصصی ما شرکت کنید تا تجربه‌ای متفاوت از آموزش داشته باشید.

تحقیقات ثابت کرده‌اند که یادگیری موسیقی و به طور خاص شیوه نواختن یک ساز و حرفه‌ای شدن در این زمینه، فواید مثبت مختلفی برای جسم و روح کودکان دارد. بنابراین اگر می‌خواهید خلاقیت را در فرزندتان تقویت کرده و با یادگیری یک ساز مهارت‌های فردی آن را افزایش دهید؛ باید هر چه زودتر زمینه آموزش را برای او فراهم کنید. اگر نمی‌دانید باید از کجا شروع کرده و ابتدا چه سازی را برای آموزش به کودک‌تان انتخاب کنید؛ می‌توانید با مدرسین با تجربه ما مشورت کنید.

دسته بندی ساز های کودکان که در آکادمی رایمند تدریس میشود:

گیتار کودک

KID Guitar

پیانو کودک

KID Piano

ویالن کودک

KID Violin

تنبک کودک

KID Tombak

اموزش موسیقی به کودکان

تکنیک آموزش به کودکان

Techniques for Teaching to Kids

 رویکرد ارف یکی از بهترین تکنیک‌ها برای آموزش موسیقی به کودکان است که امروزه در اکثر آموزشگاه‌ها از آن برای آموزش مفاهیم موسیقی به افراد کم سن و سال به خصوص خردسالان استفاده می‌شود. خالق این تکنیک آهنگساز آلمانی کارل ارف است که این روش آموزشی را بین سال‌های 1920 تا 1930 و تحت عنوان روش ارف-شولورک به دنیای موسیقی معرفی کرد. در این تکنیک مفاهیم موسیقی از طریق آواز خواندن، بازیگری، رقصیدن و نواختن آلات ریتمیک مانند زیلوفون، گلوکن اسپیل و طبل دستی آموزش داده می‌شود. ارف با ابداع این روش تلاش داشت تا بر جنبه ریتمیک موسیقی بیشتر از سایر جنبه‌ها تاکید کند و احساس می‌کرد که افزودن حرکاتی به شکل رقص، راه عالی برای درگیر نگه داشتن کودک در فرآیند یادگیری ساز است. در نتیجه روش او صرفا بر آموزش هنر موسیقی متمرکز نبود؛ بلکه از این تکنیک می‌توان برای آموزش داستان‌خوانی، شعرخوانی، نمایش و حرکت از طریق بازی نیز استفاده کرد.
جنبه موسیقیایی در تکنیک ارف سه بخش دارد. بخش اول تمرکز بر صدا از طریق آواز و گوش دادن به شعر است. بخش بعدی ضربات بدن است که در آن کودکان ریتم را از طریق کف زدن و پا زدن یاد می‌گیرند. در نهایت نیز مدرس با نواختن سازهای کوبه‌ای به آنها کمک می‌کند تا جنبه ریتمیک موسیقی را تمرین کرده و به آنها خلاقیت را آموزش می‌دهد. از آنجا که در تکنیک ارف هر درس بر یادگیری از طریق بازی متمرکز است؛ همه هنرجویان خردسال می‌توانند سرعت یادگیری مفاهیم را با سرعت درک خود هماهنگ کنند. به غیر از این روش جذاب، تکنیک‌های آزموده شده دیگری نیز وجود دارد که با پیروی از آنها می‌توان موسیقی را به بهترین شکل به کودکان زیر سن مدرسه آموزش داد.
با وجود این حجم از تنوع در روش‌های آموزشی، فرقی نمی‌کند که فرزند شما با کدام تکنیک، موسیقی را یاد می‌گیرد؛ بلکه در همه این روش‌ها سعی شده تا کودکان به مشارکت فعال ترغیب شده و حس کنجکاوی، خلاقیت و فردیت آنها تقویت شود. در عین حال آنها می‌توانند در درک مفاهیم و شیوه نواختن سازهای موسیقی به موفقیت چشم‌گیری دست پیدا کنند.

آشنایی با ارف

همانطور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد؛ به دوره آموزش موسیقی به کودکان ارف گفته می‌شود. در واقع ارف یک تکنیک خاص آموزشی است. فرزند شما با شرکت در این دوره مبتنی، از طریق داستان و بازی‌های کودکانه و در قالب یک کلاس گروهی با مفاهیم اولیه موسیقی آشنا شده و زمینه ذهنی لازم برای یادگیری مفاهیم عمیق‌تر و شروع دوره اصلی نوازندگی را به دست می‌آورد. بنابراین اگر کودک شما هنوز با مفاهیم اولیه آشنا نیست و هرگز به صورت آکادمیک شیوه صحیح نواختن ساخت را نیاموخته است؛ ابتدا باید در دوره ارف شرکت کرده و بعد از یادگیری مفاهیم اصلی وارد دوره یادگیری نوازندگی سازی شود که به آن علاقمند است.

چرا اموزشگاه رایمند

why Raaymand?

 

آموزش موسیقی صرف نظر از اینکه هنرجو چند سال دارند یک کار تخصصی است که رسیدن به درجه استادی در آن سال‌ها زمان می‌برد. همانطور که در سطور بالاتر نیز گفتیم؛ آموزش مفاهیم این هنر زیبا به کودکان نیازمند رعایت یکسری نکات و پایبندی به تکنیک‌هایی است که قبلا آزموده شده و اثربخشی‌شان ثابت شده است. بنابراین مهم‌ترین نکته‌ای که می‌تواند روی نتیجه این آموزش تاثیرگذار باشد؛ تخصص مربی یا همان مدرس و میزان آشنایی او با تکنیک‌های آموزشی است. از آنجایی که کودکان معمولا ذهن بازیگوشی دارند و مدام در حال کاوش در محیط پیرامون خود هستند؛ تشریح مفاهیم دشواری مانند اصولی اولیه موسیقی به آنها سخت و پیچیده است. با این حساب فردی که به عنوان مدرس برای این کار انتخاب می‌شود هم باید تجربه آموزش به این گروه سنی را داشته و هم با روش‌های آموزشی مخصوص کودکان آشنا باشد.

ما در آموزشگاه موسیقی رایمند، با تکیه بر همین عوامل و سال‌ها تجربه در امر آموزش موسیقی به کودکان، به فرزند شما کمک می‌کنیم تا استعدادهای خود را شناخته و با شرکت در کلاس‌های گروهی و کاملا تعاملی، مسیر یادگیری را برای خود هموار کند. در مجموعه رایمند تمامی آموزش‌ها بر اساس تکنیک‌های اصولی برنامه‌ریزی شده و بر پیشرفت هنرجویان نظارت مستقیم وجود دارد. در کنار تمامی این عوامل، محیط امن و کاملا دوستانه ما، یکی دیگر از عواملی است که خدمات این مجموعه را متمایز ساخته است. بنابراین با ثبت‌نام در دوره‌های آموزش موسیقی آموزشگاه رایمند، دیگر نیازی نیست نگران امنیت فرزندتان باشید.

گالری و ویدیو

MULTIMEDIA