کلاس آموزش گیتار کودکان

GUITAR for kids

اموزش گیتار به کودکان

به طور کلی آموزش موسیقی کودک و  آموزش نحوه نواختن گیتار به یک کودک خردسال با آموزش این ساز به یک نوجوان یا یک هنرجوی جوان 20 ساله کمی متفاوت است. یک دوره آموزش گیتار کودک استاندارد، مستلزم آموزش گام به گام اصول اولیه، انتخاب آهنگ‌های مناسب برای کودکان و داشتن صبر زیاد است. 

آموزش گیتار کودکان

Children's guitar lessons

کلاس گیتار برای کودکان

پر کردن اوقات فراغت کودکان با موسیقی و آموزش نوازندگی یک ساز به آنها، بهترین هدیه‌ای است که شما به عنوان والد می‌توانید به کودک‌تان بدهید. تحقیقات اثبات کرده‌اند که بچه‌هایی که موسیقی یاد می‌گیرند؛ تقریبا از هر نظر به خصوص از نظر درسی و مهارت‌های اجتماعی نسبت به همسالان خود برتری دارند. بنابراین ثبت‌نام فرزندتان در یک دوره آموزش موسیقی می‌تواند برای جسم و روح او مزایای بیشماری داشته باشد. اما اینکه باید چه سازی را به عنوان ساز تخصصی او انتخاب کنید ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد. برای پاسخ دادن به این سوال در درجه اول باید علاقه کودک و در درجه دوم میزان سختی یادگیری ساز را در نظر بگیرید. گیتار یکی از محبوب‌ترین سازها در دنیا محسوب شده و یادگیری آن آنچنان که به نظر می‌رسد سخت و دشوار نیست؛ البته به شرطی که از روش درست برای آموزش آن استفاده شود.

سن مناسب برای آموختن گیتار به کودکان

سن هنرجو در انتخاب متد آموزشی نقش پررنگی را ایفا می‌کند. آموزش گیتار به کودکان نیازمند رویکردی متفاوتی نسبت به آموزش گیتار به بزرگسالان است. روشی که در دوره‌های آموزش گیتار کودک کاربرد دارد همانند ارف باید آسان و سرگرم‌کننده باشد. در عین حال باید طوری برنامه‌ریزی شود که انگیزه کودک را حفظ کند. بسته به سن و سبک یادگیری، تکنیک‌های متعددی برای آموزش نواختن گیتار به کودکان وجود دارد. ما در آکادمی رایمند، به عنوان یک آموزشگاه تخصصی در برگزاری دوره آموزش گیتار کودک سعی کرده‌ایم با بهره‌مندی از تجربه بهترین اساتید موسیقی، متدی را انتخاب کنیم که با استفاده از آن کودک بتواند در یک بازه زمانی کوتاه و با استفاده از فعالیت‌های سرگرم‌کننده، نواختن گیتار را به صورت تخصصی بیاموزد. تکنیک‌هایی که اساتید ما در کلاس‌های خود برای تفهیم موضوعات بعضا پیچیده از آنها استفاده می‌کنند؛ کاملا استاندارد و منطبق با متدهای روز دنیاست. بنابراین اکثر هنرجویان خردسالی که در دوره‌های آموزش گیتار کودک آکادمی رایمند شرکت می‌کنند؛ می‌توانند این دوره را در بازه زمانی متعارف به اتمام برسانند و سطح مهارت‌های خود را از یک نوزانده مبتدی به نوازنده حرفه‌ای ارتقا دهند. آموزش گام به گام و همراه با سرگرمی، ویژگی اصلی است دوره‌های تخصصی آموزش گیتار کودک است که ما در آکادمی رایمند زیر نظر بهترین اساتید موسیقی برگزار می‌کنیم.

قیمت کلاس گیتار برای کودکان

یکی از دغدغه‌های اصلی والدین قبل از ثبت‌نام فرزندشان در دوره‌های آموزش گیتار کودک، شهریه شرکت در این کلاس‌هاست. این روزها با توجه به افزایش هزینه خانوار، بسیاری از والدین به دنبال موسسه و آموزشگاهی هستند که ضمن حفظ کیفیت آموزشی، دوره‌های تخصصی ارزان و با شهریه‌ای مناسب برگزار می‌کنند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید و به دنبال آموزشگاهی برای آموزش گیتار به کودک‌تان می‌گردید که هم دوره‌های باکیفیتی داشته باشد و هم شهریه مناسبی در نظر گرفته باشد؛ حتما با شماره‌هایی که در بالای همین صفحه وجود دارد تماس بگیرید و سوالات مهم خود را از همکاران ما در بخش پاسخگویی تلفنی آکادمی رایمند بپرسید.

روش آموزش گیتار به کودکان

گرچه علاقه کودکان و میزان تمرین‌شان می‌تواند تعیین‌کننده میزان مهارتی باشد که می‌توانند در نوازندگی گیتار کسب کنند؛ اما نقش شما به عنوان یک والد آگاه این است که یک دوره مناسب برای آنها انتخاب کنید. منظور از دوره مناسب، دوره‌ای است که در طول آن از تکنیک مناسب برای آموزش مفاهیم استفاده شود. ما در آکادمی رایمند یک روش اختصاصی و استاندارد برای آموزش موسیقی کودک مانند آموزش گیتار برای کودکان، آموزش ویولن کودک و غیره در نظر گرفته‌ایم. این روش بر مبنای چند نکته کلیدی و مهم طراحی شده است که اولین و مهم‌ترین آنها، آموزش از طریق ملودی‌های آسان و کوتاه از آهنگ‌هایی است که اکثر کودکان با آنها آشنا هستند. این آهنگ‌ها می‌توانند به عنوان محرک عمل کرده و یادگیری گیتار را برای آنها به فعالیتی سرگرم‌کننده و شاد تبدیل کنند. تجربه اساتید ما در مورد کلاس آموزش گیتار کودک نشان می‌دهد که گرفتن اکثر آکوردهای گیتار برای کودکان که نسبت به بزرگسالان انگشتان کوچک‌تری دارند بسیار چالش‌برانگیز است. بنابراین در برنامه آموزشی این گروه سنی، استفاده از آکورد‌هایی که نواختن آنها راحت‌تر باشد گنجانده شده است. در کلاس‌هایی که ما برای آموزش گیتار به کودکان در آکادمی رایمند برگزار می‌کنیم؛ علاوه بر آموزش آکوردهای ساده، از ملودی‌هایی استفاده می‌شود که نواختن‌شان برای کودکان آسان است. استاد در هر جلسه از کلاس بعد از انتخاب یک آهنگ آسان، ابتدا اجازه می‌دهد که هنرجو آهنگ اصلی را چند بار بشنود تا به آن عادت کند. سپس به سراغ آموزش آکوردها و الگو یا همان ریتم نواختن آکوردها می‌رود. در طول مسیر آموزش در صورتی که استاد تشخیص بدهد؛ سرعت ملودی کم و زیاد می‌شود. در نهایت و طی چند جلسه هنرجو یاد می‌گیرد که یک آهنگ را به تنهایی بنوازد و همزمان با نواختن آکورد و آواز نیز بخواند. همه این موارد در مراحلی گام به گام و قابل مدیریت به هنرجو آموزش داده می‌شود. ما در کلاس‌های خود به هنرجویان خردسال علاقمند به گیتار کمک می‌کنیم تا مهارت‌های خود را در نوازندگی این ساز سریع‌تر توسعه دهند و در این فرآیند لذت بیشتری از مباحث ببرند. در این رویکرد آموزشی ما به بهبود همزمان همه مهارت‌ها در هنرجویان فکر کرده‌ایم تا ضمن یادگیری اصولی، از طول مسیر آموزش خود نهایت لذت را ببرند. اساتید ما برنامه آموزشی خود را طوری تنظیم کرده‌اند تا مطمئن شوند که همه یا حداقل بیشتر مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک نوازنده حرفه‌ای گیتار به طور همزمان در آنها در حال بهبود هستند. این موضوع تضمین می‌کند که هنرجویان کودک از هر مرحله از آموزش خود لذت می‌برند و یادگیری این ساز برای‌شان کاری ساده قلمداد می‌شود.

داده ای یافت نشد

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.