آموزش ویالن کودک

VIOLIN for kids

آموزش ویالن کودک

آموزش ویالن کودک

ویولن یک ساز زهی است که قرن‌هاست به عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از صنعت موسیقی شناخته می‌شود.

این ساز بسیار همه کاره هم در موسیقی کلاسیک و هم در موسیقی سنتی و سبک‌های جاز و حتی راک کاربرد دارد. صدای منحصر به فرد ویالن باعث شده است که در بسیاری از کشورهای جهان و در بین گروه‌های سنی مختلف طرفداران بیشماری داشته باشد. با وجود اینکه در نگاه اول ممکن است یادگیری ویالن برای کودکان کمی سخت و دشوار به نظر برسد؛ اما انتخاب استاد خوب می‌تواند در هموار شدن این مسیر بسیار موثر باشد. این دسته از هنرجویان با شروع آهسته و گام به گام و شرکت در دوره‌های تخصصی آموزش ویالن کودک می‌توانند تجربیات موفقیت‌آمیزی را در زمینه نوازندگی این ساز به دست آورند و بعد از مدت کوتاهی یاد بگیرند که چطور باید تکنوازی‌های جذابی را با ویولن اجرا کنند. اگر به دنبال یک کلاس آموزش ویالن کودک خوب و باکیفیت در تهران می‌گردید؛ کافیست که با آموزشگاه موسیقی رایمند در تماس باشید و اطلاعات تکمیلی مانند شرایط ثبت‌نام در این کلاس‌ها را از همکاران ما دریافت کنید.

ترکه ای چوبی با رشته های موی دم اسب.

AWOODEN STICK WITH HORSE TAIL HAIR STRANDS.

دوره ساز ویالن برای کودکان

آموزش موسیقی کودک مزایای بسیاری برای کودکان با هر سطح مهارت و در هر سنی دارد. اگر به دنبال این هستید که به فرزندتان کمک کنید تا یک ساز موسیقی را انتخاب کرده و در اوقات فراغتش نوازندگی آن را بیاموزد؛ ساز ویولن می‌تواند یک انتخاب عالی برای او باشد. نواختن ویالن یک تجربه منحصربه‌فرد و غنی برای کودک می‌سازد که از هیچ طریق دیگری قابل دستیابی نیست. برخی از والدین معتقدند که ویالن بهترین‌سازی نیست که می‌توانند برای ورود فرزندشان به عرصه موسیقی انتخاب کنند. استعدلال این افراد این است که نواختن ویالن کار پیچیده و سختی است. اما در واقعیت، یادگیری ویولن مزایای بسیاری دارد. به عنوان مثال عملکرد مغز و مهارت‌های حرکتی را در کودکان بهبود می‌بخشد و حتی به آن‌ها می‌آموزد که صبور و مسئولیت‌پذیر باشند.

اگرچه یادگیری این نوع ساز بر خلاف آموزش گیتار کودک به صبر زیادی نیاز دارد؛ اما صدای بسیار فوق‌العاده آن می‌تواند مزایای بسیاری برای فرزند شما داشته باشد. یادگیری این ساز به صورت تخصصی موجب بهبود حافظه، کاهش اضطراب، بهبود قدرت هماهنگی بین مغز و بدن و افزایش اعتماد به نفس در کودکان خرسال می‌شود. اما با وجود تمامی این مزایا نکاتی وجود دارد که باید قبل از ثبت‌نام فرزندتان در دوره آموزش ویالن کودک به آن‌ها توجه کنید.

نکات مهم در یادگیری ویلن برای کودکان

اولین نکته سن کودک است. بسیاری از والدینی که جهت ثبت‌نام در دوره‌های تخصصی آموزش ویالن به کودکان با همکاران ما تماس می‌گیرند این سوال را مطرح می‌کنند که فرزند من زیر سن مدرسه است؛ آیا با این وجود امکان شرکت در این دوره‌ها را دارد؟ درست است که معمولا بهترین سن برای یادگیری این ساز را ۶ سالگی می‌دانند؛ اما همه کودکان توانایی‌ها و مهارت‌های منحصربه‌فردی دارند و این موضوع باعث می‌شود که مثال نقضی برای این عدد ایجاد شود. بنابراین برای پاسخ دادن به این سوال بهترین راه‌کار این است که با یک استاد آموزش ویالن کودک مشورت کنید. اساتید ما در آکادمی رایمند بعد از بررسی شرایط کودک شما می‌توانند به این سوال پاسخ دهند که آیا فرزندتان برای یادگیری دروس آموزش ویالن آماده است یا خیر؟

دومین نکته مهم انتخاب آموزشگاهی است که دوره‌های تخصصی و استاندارد برای آموزش این ساز به هنرجویان کودک برگزار می‌کند. آکادمی رایمند یکی از بهترین آموزشگاه‌های موسیقی در سطح شهر تهران محسوب شده و برگزارکننده بهترین و باکیفیت‌ترین دوره‌ها و کلاس‌های آموزش ویالن کودک است. با ثبت‌نام فرزندتان در این دوره‌ها می‌توانید به او کمک کنید تا مسیر تبدیل شدن به یک ویالنیست را ساده‌تر و سریع‌تر طی کند.

روش آموزش ویالن به کودکان

تکنیک‌های متعددی برای آموزش ویالن به کودکان وجود دارد که سال‌هاست از آن‌ها در موسسات و آموزشگاه‌های موسیقی مطرح جهان استفاده می‌شود. تمامی این متدها طوری برنامه‌ریزی و طراحی شده‌اند که از خستگی ذهن و جسم کودک حین آموزش جلوگیری می‌کنند. از آنجایی که کودکان ذهن فراری دارند و تمرکز کردن برای آن‌ها دشوار است؛ روش آموزش موسیقی به آن‌ها نیز باید تفاوت عمده‌ای با بزرگسالان داشته باشد. مهم‌ترین تفاوتی که بین این دو روش آموزشی وجود دارد؛ سبک ارائه مباحث پیچیده به هنرجوست. در تکنیک آموزش ویالن کودک باید این مباحث در قالب بازی و فعالیت‌های سرگرم‌کننده به هنرجو ارائه شود. در غیر این صورت ممکن است سختی دروس و پیچیدگی تکنیک‌ها باعث دل‌زدگی او شود.
اساتید رایمند با تکیه بر همین متد آموزشی، دوره‌ای را طراحی کرده‌اند که طی آن حتی بازیگوش‌ترین کودکان نیز می‌توانند به راحتی نواختن ویالن را یاد بگیرند. این متد بر اساس تکنیک‌های آزموده شده و استانداردی طراحی شده است که هم اکنون در بسیاری از آکادمی‌های معروف موسیقی جهان از آن‌ها برای آموزش ویالن به کودک استفاده شود. آموزش گام به گام و معرفی مباحث و تئوری‌های سنگین موسیقی به صورت مرحله به مرحله به کودکان، اصلی‌ترین ویژگی دوره‌ای است که ما در آموزشگاه رایمند جهت آموزش ویالن به هنرجریان کودک از آن استفاده می‌کنیم.

سن آموزش ویالن به کودکان

برای یادگیری هر سازی، یک حداقل سن استاندارد تعریف شده است. معمولا قبل از ۳ سالگی، کودکان هنوز به اندازه کافی رشد نکرده‌اند که بتوانند دروس سنگین موسیقی را درک کنند. بنابراین شروع دوره آموزش ویالن به این دسته از کودکان عملا هیچ فایده‌ای ندارد؛ زیرا حافظه و قدرت شناختی آن‌ها هنوز به اندازه کافی بالغ نشده است. شروع آموزش موسیقی در سنین پایین ممکن است باعث ایجاد احساس نارضایتی و افزایش سطح کورتیزول شده و باعث عصبانیت و استرس غیرضروری در کودکان شود. بین ۳ تا ۵ سالگی نیز امکان شروع یادگیری ویالن وجود دارد؛ اما معمولا دوره‌هایی که برای این دسته از کودکان برگزار می‌شوند حاوی دروس بسیار ابتدایی هستند و ساختار اصلی آن‌ها بر مبنای بازی شکل گرفته است. بنابراین بسیاری از مربیان موسیقی معتقدند که ۶ سال به بالا بهترین سن برای یادگیری ویالن است.

داده ای یافت نشد

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *