کلاس آموزش تنبک برای کودکان

TONBAK for kids

آموزش تنبک به کودکان

آموزش تنبک کودکان

تنبک از جمله سازهای کوبه‌ای و اصیل ایرانی است که قدمت استفاده از آن به قرن‌ها پیش باز می‌گردد. یکی از مهم‌ترین مزایای تنبک نسبت به دیگر سازهای سنتی این است که با استفاده از آن می‌توان به راحتی مباحث مهم موسیقی مانند ریتم را به هنرجویان خردسال آموزش داد. به همین خاطر از تنبک به عنوان مناسب‌ترین ساز برای شروع نوازندگی از سنین پایین یاد می‌شود. از آنجایی که این ساز هم طریقه نواختن خاصی دارد و هم می‌توان به آسانی آن را در کنار دیگر سازها برای هم‌نوازی استفاده کرد؛ معمولا اکثر کودکان به سمت آن جذب می‌شوند. 

دوره‌های آموزش تنبک کودک تقریبا کوتاه‌ترین مسیر برای آشنا کردن کودکان با دنیای موسیقی است. به طور کلی نواختن تنبک چندان سخت و پیچیده نیست و به همین خاطر از آن به عنوان یک ساز مناسب برای شروع از سنین پایین یاد می‌شود. علاوه بر این، هم‌نوازی استاد با سازهای دیگر هنگام نواختن تنبک توسط کودک باعث آشنایی او با دیگر سازها می‌شود و روی درکش از مباحث موسیقی تاثیر مستقیم دارد. در ادامه این مقاله بیشتر در مورد کلاس آموزش تنبک کودک و تکنیکی که ما در آموزشگاه موسیقی رایمند برای برگزاری این دوره از آن استفاده می‌کنیم صحبت کرده‌ایم.

سازی قدیمی با طریقه نواختن منحصر به فرد

An old instrument with a unique way of playing

کلاس تنبک کودکان

کلاس آموزش تنبک کودک که در دسته آموزش موسیقی کودک قرار می‌گیرد، در کنار دوره‌های مخصوص آموزش بزرگسالان، دو دوره بسیار محبوب در آکادمی رایمند هستند. این دو دوره از بسیاری جهات با یکدیگر تفاوت دارند. اصلی‌ترین تفاوت بین کلاس آموزش تنبک کودک و بزرگسالان، هدفی است که برای آن‌ها تعیین شده است. در دوره‌های مخصوص بزرگسالان بیشتر تمرکز استاد بر روی آموزش تخصصی تنبک‌نوازی و تفهیم دقیق موضوعاتی نظیر ریتم به کمک تکنیک‌های حرفه‌ای است. این در حالی است که دوره آموزش تنبک کودک بیشتر بر روی آشنایی هنرجویان خردسال با ریتم و جذب آن‌ها به دنیایی موسیقی متمرکز است. به همین خاطر آموزش همراه با سرگرمی و بازی، یکی از متدهای بسیار جذابی است که ما در آموزشگاه رایمند برای دوره آموزش تنبک کودک از آن استفاده می‌کنیم. با استفاده از این تکنیک هم یادگیری برای هنرجو جذاب‌تر می‌شود و هم با دیگر سازهایی که در کلاس با آن‌ها هم‌نوازی می‌کند آشنا خواهد شد.
بنابراین طبق آنچه که گفته شد؛ کلاس آموزش تنبک کودک یک دوره خاص و جذاب است که ما در آموزشگاه موسیقی رایمند زیر نظر بهترین اساتید تنبک‌نواز کشور آن را برگزار می‌کنیم. تمرکز ما در این دوره بر روی آشنایی کودک با مفاهیم اولیه است. به همین خاطر برای آموزش از تکنیک‌ها و متدهای درست و استاندارد استفاده می‌کنیم. این تکنیک‌ها به هنرجویان خردسال کمک می‌کنند تا به ساده‌ترین شکل ممکن مفاهیم اولیه را بیاموزند.

هزینه تنبک برای کودکان

شهریه کلاس آموزش تنبک کودکان مانند دیگر دوره‌های آموزش نوازندگی به صورت جلسه‌ای محاسبه می‌شود. بنابراین اگر کودک شما درک درستی از مفاهیم موسیقی داشته باشد و سرعت یادگیری‌اش بالا باشد؛ می‌تواند با تعداد جلسات کمتری به مهارت مورد نظر دست پیدا کرده و مسیر خود را در دنیای موسیقی پیدا کند. برای اطلاع از هزینه هر جلسه کلاس تنبک مخصوص کودکان می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در بالای همین صفحه با همکاران ما در بخش پاسخگویی تلفنی آکادمی رایمند در تماس باشید.

روش آموزش تنبک به کودکان

همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد؛ متدها و منابعی که برای آموزش تنبک‌نوازی به بزرگسالان از آنها استفاده می‌شود متفاوت از تکنیک‌های آموزش به خردسالان است. در روش آموزش تنبک به کودکان، تا جای ممکن سعی می‌شود از ارائه توضیحات تئوریک و پیچیده دوری شده و با تمرینات کاربردی، یادگیری برای کودک جذاب‌تر شود. با این روش هنرجویان خردسال هم می‌توانند تنبک‌نوازی را به شیوه‌ای ساده همانند تکنیک ارف بیاموزند و هم با ریتم که پایه و اساس موسیقی است به درستی آشنا شوند. ما در کلاس تخصصی آموزش تنبک آکادمی رایمند ابتدا موضوعات اولیه مانند نحوه نشستن و در دست گرفتن صحیح تنبک، کنترل ساز و ریتم‌های ساده را به هنرجو آموزش می‌دهیم. یادگیری این موضوعات به او کمک می‌کند تا در آینده بتواند راحت‌تر ریتم‌های پیچیده و تخصصی‌تر را بنوازد.

اگر این سوال را در ذهن دارید که آیا نواختن تنبک برای کودکان راحت است یا خیر؟ باید بگوییم که نواختن هر سازی ممکن است در ابتدا کمی سخت و پیچیده به نظر برسد. اما این سختی را می‌توان با تمرین بیشتر پوشش داد و تنبک‌نوازی را به فعالیتی سرگرم‌کننده برای کودک تبدیل کرد. البته موضوع میزان علاقه او به این ساز نیز در این بین مطرح است. علاوه بر تکنیک صحیح، استفاده از تنبکی با ابعاد و اندازه مناسب نیز می‌تواند سختی یادگیری این ساز را برای کودک کاهش دهد. اگر تنبکی که برای کودک انتخاب می‌کنید ابعادی مناسب داشته باشد؛ سختی در دست گرفتن ساز و در پی آن سختی نواختن تنبک برای او کمتر می‌شود.

مهم‌ترین نکته آموزش تنبک به کودکان

شهریه کلاس آموزش تنبک کودکان مانند دیگر دوره‌های آموزش نوازندگی به صورت جلسه‌ای محاسبه می‌شود. بنابراین اگر کودک شما درک درستی از مفاهیم موسیقی داشته باشد و سرعت یادگیری‌اش بالا باشد؛ می‌تواند با تعداد جلسات کمتری به مهارت مورد نظر دست پیدا کرده و مسیر خود را در دنیای موسیقی پیدا کند. برای اطلاع از هزینه هر جلسه کلاس تنبک مخعلاوه بر این باید به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که کودکان ذاتا بازیگوش هستند و ذهن فراری دارند. بنابراین رسیدن آن‌ها به سطحی از مهارت که بتوانند به کمک آن به راحتی تنبک بنوازند کمی بیشتر طول می‌کشد. به طور کلی آموزش تجزیه و تحلیل ضرب‌ها و تکنیک‌های نوازندگی تنبک به هنرجویانی که از سن و سال کمتری برخوردار هستند نیاز به زمان بیشتری دارد و انرژی بیشتری از استاد می‌گیرد. به همین خاطر ممکن است چند ماه طول بکشد که یک هنرجویی که تا کنون با مفاهیم موسیقی آشنا نبوده بتواند دوره مبتدی آموزش تنبک کودک را به اتمام برساند. از طرفی پیشرفت و کسب مهارت در زمینه نوازندگی به شدت به میزان تمرینات هنرجو وابسته است. به طور کلی تمرینات کودکان هم باید در مقاطع زمانی کوتاه و هم به دفعات بیشتری انجام شود تا موجب دلسردی و زدگی او از ساز نشود. معمولا ما به والدینی که در کنار فرزندشان می‌نشینند و روی تمرینات آن‌ها نظارت دارند توصیه می‌کنیم که با استفاده از فعالیت‌های سرگرم‌کننده او را تشویق به تمرین کنند و از متوسل شدن به اجبار و زور در این مسیر به شدت بپرهیزند. صوص کودکان می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در بالای همین صفحه با همکاران ما در بخش پاسخگویی تلفنی آکادمی رایمند در تماس باشید.

داده ای یافت نشد

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *