کلاس آموزش تنبک

TOMBAK

کلاس آموزش تنبک

 تمبک تا قبل از شروع قرن بیستم میلادی فقط برای همراهی با سازهای ملودیک در موسیقی کاربرد داشت؛ اما امروزه محبوب‌ترین ساز کوبه‌ای در ایران محسوب می‌شود.

با مروری بر موسیقی اصیل ایرانی می‌توانیم با نام صدها ساز سنتی آشنا شوید که بیشتر آنها جزء سازهای زهی و کوبه‌ای هستند. این سازها به مرور زمان و به لطف بازرگانان جاده ابریشم، به کل منطقه تحت امپراتوری ایران معرفی و بعد از آن نیز وارد اروپا و آسیای شرقی شدند. تنبک یکی از شاخص‌ترین سازهای موسیقی سنتی ایران است. برای آشنایی با این ساز سنتی و کسب اطلاعات مفید مانند شهریه شرکت در کلاس تنبک با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

ساز کوبه‌ای و ایرانی

An Iranian Instruments

تاریخچه تنبک

همانطور که اشاره شد؛ تنبک یا همان ضرب یک نوع ساز سنتی ایرانی است. این ساز اصلی‌ترین ساز کوبه‌ای موسیقی ایرانی نیز به شمار می‌رود. تمبک را معمولا با بدنه‌ای استوانه‌ای شکل و مورب با دو دهانه می‌سازند. روی دهانه بزرگ‌تر این ساز غشایی از جنس پوست می‌کشند تا نوازنده بتواند با ضربه زدن روی این پوسته به کمک انگشتان یا کف دست خود، صدای آواهای مختلف را از طرف دیگر ساز خارج کند. اغلب برای ضرب زدن باید انگشتان دست با محلی در نزدیکی لبه سر طبل برخورد داشته باشد. گاهی اوقات نوازندگان تنبک از انگشترهای فلزی برای ایجاد صدای بلندتر و فوق‌العاده از پوسته ساز استفاده می‌کنند.
تنبک یک ساز کوبه‌ای از خانواده ممبرانوفون است. این ساز در موسیقی اصیل ایرانی به ضرب نیز معروف است و از نظر فرم و شکل شبیه به یک درام چوبی جامی شکل با صدایی غنی‌تر در مقایسه با سایر سازهای مشابه است. از این ساز در ایران بیشتر در موسیقی محلی استفاده می‌شود. بهترین چوب برای ساختن یک تنبک حرفه‌ای چوب درخت گردو، اش یا توت است. غشای کشیده شده روی دهانه بالایی این ساز نیز می‌تواند از پوست بز، پوست شتر یا پوست گوساله باشد.
اگر همزمان به موسیقی اصیل ایرانی و سازهای کوبه‌ای علاقه دارید؛ شرکت در کلاس تنبک را به شما پیشنهاد می‌کنیم. ما در آکادمی موسیقی رایمند با تکیه بر توان و استعداد استادان برتر تمبک در تهران، برگزارکننده بهترین دوره‌های آموزش تخصصی ساز تمبک هستیم. کیفیت بالای آموزش و استفاده از بهترین و موفق‌ترین متدهای آموزشی باعث شده که این دوره به یکی از بهترین دوره‌های آموزش تمبک در تهران تبدیل شود.

Tombak Courses Price

قیمت ثبت نام در کلاس تنبک

از آنجایی که دوره‌های آموزش این ساز در آکادمی رایمند به صورت جلسه‌ای برگزار می‌شوند؛ شهریه نیز بر اساس میزان ساعاتی که هنرجو برای یادگیری نیاز دارد محاسبه خواهد شد. با این حساب هر چقدر که هنرجو در منزل بیشتر تمرین کند و سرعت یادگیری بالاتری داشته باشد؛ هزینه‌ای که باید به عنوان شهریه در نظر بگیرد کمتر است. علاوه بر این تجربه استاد و سن هنرجو نیز از دیگر عواملی هستند که بر روی شهریه کلاس تنبک تاثیر می‌گذارند. بنابراین برای اطلاع دقیق از تعرفه ساعتی آموزش تمبک با همکاران ما از طریق شماره‌های درج شده در بالای همین صفحه تماس بگیرید.

روش تدریس در کلاس تنبک

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در زمان انتخاب آموزشگاه برای یادگیری نوازندگی تمبک باید به آن توجه کنید؛ متد آموزشی است که بر اساس آن طرح درس و جلسات برنامه‌ریزی شده‌اند. متد آموزشی می‌تواند روی سرعت و کیفیت یادگیری هنرجو تاثیر مثبت و مستقیمی داشته باشد. اساتید ما در آکادمی رایمند، دوره‌های آموزشی را بر اساس برترین تکنیک‌های روز دنیا تدوین کرده‌اند و از بهترین منابع به عنوان مرجع تدریس گام به گام خود استفاده می‌کنند. بنابراین اگر به دنبال دوره‌ای تخصصی هستید که بتوانید به کمک آن یک بار برای همیشه تمبک‌نوازی را یاد بگیرید و به نوازنده‌ای حرفه‌ای تبدیل شوید؛ شرکت در کلاس تنبک آموزشگاه رایمند را به شما توصیه می‌کنیم. با شرکت در این دوره هم می‌توانید تک نوازی تمبک را یاد بگیرید و هم در قالب گروه از آن در کنار سایر سازها مانند دف و.. برای اجرای قطعات مختلف موسیقی استفاده کنید.
مانند هر ساز دیگری، در ابتدا ممکن است نواختن تمبک برای شمایی که مبتدی هستید کمی دشوار باشد. در این مرحله اولین کاری که باید انجام دهید این است که با ساز و مباحث اولیه موسیقی آشنا شوید. به عنوان مثال، ابتدا باید نحوه نگه داشتن تمبک بین دست‌ها و روی پا و اینکه باید ساز را در چه موقعیتی نسبت به بدن قرار بدهید را بیاموزید. سپس کم کم و به مرور زمان تکنیک‌های مختلف، مدل ضربه زدن روی پوسته ساز و نکات فنی دیگر را یاد بگیرید. با شرکت در جلسات منظم و تمرین زیاد در منزل، می‌توانید به موقعیتی برسید که در آن نواختن تمبک برای‌تان به کاری آسان و شدنی تبدیل شود. بهترین توصیه‌ای که می‌توانیم در این مرحله به شما کنیم این است که تمام جزئیاتی که در کلاس تنبک آموخته‌اید را در منزل تکرار کنید و تا زمانی که یک مبحث را کامل یاد نگرفته‌اید به سراغ مباحث و تکنیک‌های بعدی نروید.

ثبت نام در کلاس تنبک

برای شرکت در دوره‌های آموزش موسیقی ایرانی و ثبت نام کلاس تنبک تنها کاری که باید انجام دهید تماس با همکاران ما در بخش پذیرش و ثبت نام آموزشگاه موسیقی رایمند است. با این تماس تلفنی هم می‌توانید در مورد شرایط ثبت نام کلاس تنبک و شهریه‌های شرکت در دوره‌های تخصصی این ساز اطلاعات دریافت کنید و هم از خدمات مشاوره تخصصی بهره‌مند شوید. از آنجایی که انتخاب ساز یکی از مهم‌ترین تصمیمات در مسیر حرفه‌ای شماست؛ بهتر است از همان گام اول سازی را انتخاب کنید که متناسب با توانمندی‌های شماست و به آن علاقه دارید. با یک انتخاب درست می‌توانید در پایان دوره آموزشی خود تبدیل به یک تمبک نواز حرفه‌ای شده و قطعات جذابی را با این ساز بنوازید یا در کنار سایر سازها هم نوازی کنید. بهترین روش برای فهمیدن اینکه آیا تمبک ساز مناسبی برای شماست یا خیر، مشورت با استادی است که حرفه‌اش آموزش تمبک است و در طول دوران حرفه‌ای خود با هنرجویان بسیاری سر و کار داشته است. ما این امکان را در آکادمی رایمند برای هنرجویان خود فراهم کرده‌ایم که قبل از ثبت نام در دوره‌های آموزشی با استاد مد نظر خود مشورت کرده و با اطمینان خاطر نسبت به انتخاب ساز، جلسات آموزشی خود را شروع کنند.

Start Tombak Classes

وکتور انواع ساز ویالن

پلن اول کلاس تنبک

  • 10 جلسه خصوصی
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه

پلن دوم کلاس تنبک

  • 4 جلسه خصوصی
  • 1 ماهه
  • 30 دقیقه

پلن سوم کلاس تنبک

  • آنلاین
  • 2.5 ماهه
  • 30 دقیقه
داده ای یافت نشد

دپارتمان اساتید

DEPARTMENT

TEACHERS

این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.
این موســــسه با ایجاد فضــــــایی منطبـــــق بر معیارهــــــــا و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها، متدها و رشته های مختلف موسیقی، و با بهره گیری از اســــــــاتید تحصیل کرده و دارای درجـــات عالی دانشگاهی در رشته موسیقی، که در حوزه های مختلف از جمله آموزش، اجرا، تالیف و نشر کتاب و آثار موسیقی فعــــــالیت دارنداین موســــسه بـــــا ایجاد فضایی منطبـــــق بر معیارها و استانداردهای آموزشـی جهت آموزش تمامی سبک ها است.

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *